Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra znów w Elblągu. Tym razem pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”

2023-11-13 10:50:22(ost. akt: 2023-11-13 10:56:30)

Autor zdjęcia: Estera Turkot

W niedzielę 28 stycznia 2024 roku po raz 32. w Elblągu odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tyma razem WOŚP zagra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Już niebawem ruszą aukcje internetowe.
Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W Elblągu — podobnie jak w latach ubiegłych — głównym organizatorem Finału jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a współorganizatorami Urząd Miejski oraz Regionalne Centrum Wolontariatu.

— Serdecznie zapraszam mieszkańców do włączenia się w tę piękną ideę. Bardzo dziękuję organizacjom, na które zawsze możemy liczyć oraz panu Adamowi Krause – z-cy dyrektora MOSiR. Zawsze podkreślam, że tu nie chodzi o bicie rekordów i ściganie się. Najważniejsze jest, że co roku mamy ludzi dobrej woli, którzy chcą się dzielić tym, co mają, aby pomóc innym – prezydent Witold Wróblewski zachęca do udziału w nadchodzącym finale WOŚP.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 28 stycznia na Starym Mieście, ale już na początku stycznia orkiestra będzie grała w małych sztabikach: w szkołach, przedszkolach, firmach i instytucjach.

— Po raz kolejny Finał wypada w środku ferii w naszym województwie, w związku z tym Elbląg będzie grał szybciej. Myślę, że po święcie Trzech Króli rozpocznie się praca sztabików, a 28 stycznia na Starym Mieście odbędzie się Finał. Tradycyjnie planujemy zakończyć całość światełkiem do nieba. Mamy nadzieję, że to będzie taki moment, w którym mieszkańcy przyjdą i będą z nami. Dla nas jako organizatorów najważniejsza jest ta więź, atmosfera i poczucie, że w tym dniu jesteśmy jedną wielką rodziną. Zapraszamy sponsorów i firmy, które chciałyby wesprzeć organizację tego przedsięwzięcia – mówi Adam Krause, szef sztabu WOŚP.

Największą orkiestrową siłą są oczywiście wolontariusze, którzy już niezmiennie od wielu lat — bez względu na pogodę — zbierają pieniądze do puszek. W Elblągu będzie ich 450. Rejestracją rozpocznie się od środy 15 listopada.

— Do wolontariatu w Elblągu można zapisać się w Regionalnym Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego lub na stronie internetowej i-Wolontariusz poprzez wypełnienie formularza. Na naszej stronie internetowej, ale także na stronie WOŚP i Facebooku, będziemy zamieszczać informacje na temat dokumentów, zdjęć czy zgód, potrzebnych do rejestracji. Naszym celem jest do końca roku zebranie 450 wolontariuszy – informuje Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu.

W ramach WOŚP zorganizowane zostaną aukcje, koncerty, kiermasze. Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.wosp-elblag.pl


W zeszłym roku Elbląg zebrał 664 191,97 zł.