Koncert Donacyjny za nami. Stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego otrzymał Miłosz Janiak [ZDJĘCIA]

2023-11-21 08:11:43(ost. akt: 2023-11-21 08:32:16)

Autor zdjęcia: Anna Posacka

Za nami Koncert Donacyjny zorganizowany przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w Bibliotece Elbląskiej. Wydarzeniu towarzyszył finał programu stypendialnego "Promocje", dzięki czemu poznaliśmy tegorocznego stypendystę ETK.
Za nami wyjątkowe wydarzenie, czyli Koncert Donacyjny zorganizowany przez Elbląskie Towarzystwo Kultury — na scenie, podczas "Gali musicalowo-operetkowej" podziwiać mogliśmy wyjątkowych artystów, dla elblążan wystąpili: Joanna Nawrot (sopran) i trio smyczkowe MEZZO w składzie: Tomasz Kaczor (skrzypce), Patryk Purzycki (altówka), Jakub Grzelachowski (wiolonczela).

Podczas Koncertu Donacyjnego poznaliśmy stypendystę Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, a został nim Miłosz Janiak i jego projekt "Magnificat". 28-latek jest absolwentem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, w 2014 skończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie wiolonczeli Tomasza Przyborowskiego. Miłosz Janiak kontynuował naukę w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale dyrygentury chóralnej, muzyki kościelnej, edukacji artystycznej, rytmiki i jazzu, na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej w specjalności muzyka kościelna. Jego fascynacja śpiewem chóralnym przyczyniła się do tego, że w 2016 roku założył w Elbląski Chór Kameralny. Miłosz Janiak podjął następnie decyzję o podjęciu studiów magisterskich w specjalności dyrygentura chóralna i w 2019 roku w Gdańsku odbył się jego koncert dyplomowy, podczas którego z orkiestrą i Elbląskim Chórem Kameralnym wykonano „Requiem” Aharona Harlapa.

Stypendium, które przyczyni się do realizacji projektu "Magnificat" wynosi 9 tysięcy złotych i zostanie przeznaczone na realizację jego drugiego etapu, czyli przygotowanie chóru i zorganizowanie uroczystego koncertu, który według planów ma odbyć się już wiosną przyszłego roku.