Pościg za elblążaninem w Gdyni. Dlaczego uciekał, zamiast zatrzymać się do kontroli?

2023-11-22 14:12:31(ost. akt: 2023-11-22 14:15:09)

Autor zdjęcia: EG

Policjanci z gdyńskiej drogówki po pościgu zatrzymali 35-letniego kierowcę. Mężna miał w organizmie 0,2 promila alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia.
— Policjanci podczas kontroli pojazdów otrzymali informację, że Estakadą Kwiatkowskiego w Gdyni jedzie toyota, której kierowca może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zlokalizowali samochód i dali kierowcy sygnał do zatrzymania pojazdu — podała oficer prasowa gdyńskiej policji podkom. Jolanta Grunert.

Dodała, że kierujący na widok mundurowych, zamiast zatrzymać się, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. — Policjanci ruszyli za nim do ul. Płk. Dąbka, w kierunku Pogórza. Przed rondem kierujący skręcił w ul. Kościuszki, w pewnym momencie zatrzymał się i zaczął uciekać pieszo. Jeden z policjantów zamienił kierunek, aby odciąć uciekającemu drogę i po chwili zobaczył go, jak idzie z naprzeciwka — relacjonowała.

Wyjaśniła, że do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 23. Zatrzymany to 35-lateni mieszkaniec Elbląga. — Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie 0,2 promila alkoholu — podała policjantka.

Mężczyźnie za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat więzienia, o jego losie zdecyduje sąd.

PAP