Uwaga! Niebezpiecznie na drogach! Służby apelują o ostrożność [ZDJĘCIA]

2023-11-23 12:58:16(ost. akt: 2023-11-23 13:08:08)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

Intensywne i marznące opady deszczu, oblodzenie i silny wiatr — przed takimi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niebezpieczne warunki mogą towarzyszyć nam nawet do końca tygodnia.
— Uwaga — niebezpiecznie na drogach. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, opady marznące powodujące gołoledź oraz silny. Do tego silny i porywisty wiatr. Strażacy apelują do uczestników ruchu drogowego oraz pieszych o ostrożność — przekazuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

Strażacy apelują: — Zmienne warunki pogodowe oraz niebezpieczna gołoledź wymagają rozwagi i skupienia. Silny wiatr przewraca drzewa i łamie konary, które ograniczają ruch na drogach. Pierwsze zgłoszenia dotyczące skutków silnego wiatru, strażacy odnotowali w nocy z 22 na 23 listopada. W najbliższych dniach pogoda będzie bardzo dynamiczna i zmienna.

Te słowa potwierdzają informacje przekazywane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Niemal w całej Polsce wieje silny wiatr, dodatkowo między innymi na terenie Elbląga, Braniewa oraz powiatów elbląskiego i braniewskiego prognozuje się występowanie marznących opadów. Według prognoz IMGW drogi mogą być oblodzone nawet do poniedziałku rano.