Pół roku więzienia dla mordercy prezydenta Gdańska za podrobienie pism procesowych

2023-11-23 15:02:28(ost. akt: 2023-11-23 15:03:38)

Autor zdjęcia: PAP

Sąd Okręgowy w Gdańsku w zakończonym w czwartek procesie odwoławczym skazał Stefana Wilmonta na pół roku więzienia. Zabójca prezydenta Pawła Adamowicza, został skazany za podrobienie pism procesowych.
W czwartek w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zakończył się proces odwoławczy Stefana Wilmonta, który w trakcie procesu o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podrabiał pisma procesowe.

Sąd w czwartek skazał mężczyznę na pół roku więzienia. Oskarżony w lipcu 2022 roku napisał do Sądu Okręgowego pismo o wycofanie aktu oskarżenia skierowanego przeciwko niemu i uchylenie tymczasowego aresztowania. Podpisał się za prokurator Agnieszkę Nickel-Rogowską.

Ponadto, w tym samym roku, zwrócił się do sądu z wnioskiem o uchylenie prowadzonego przeciwko niemu postępowania karnego, a pod pismem podpisał się za posła na Sejm Piotra Adamowicza (brata zamordowanego Pawła Adamowicza).

W maju br. Sąd Rejonowy w Gdańsku skazał Stefana W. na karę grzywny w wysokości tysiąca złotych. Od nieprawomocnego wyroku apelację złożyli prokurator i obrońca Stefana W.

Prokuratura domagała się dla oskarżonego 2 lat pozbawienia wolności. Obrońca Stefana W. wnosił o zmniejszenie kary grzywny.

Wyrok wydany w czwartek jest prawomocny.

PAP