Ulubione bajki najmłodszych – tytuły, które dzieci uwielbiają

2023-11-23 17:21:27(ost. akt: 2023-11-23 17:26:28)   Artykuł sponsorowany
Tak jak dorośli mają ulubione filmy czy książki, tak i dzieci mają swoich ulubieńców. Dobrze, abyś wiedziała, co teraz jest modne, bo łatwiej znajdziesz prezenty na święta czy urodziny. Które bajki obecnie należą do tych ulubionych?

Bajki lubiane od lat


Są takie bajki, które wzbudzają w dzieciach zainteresowanie tylko przez chwilę. Inne z kolei zostają z dziećmi na dłużej, nie tylko mając swoich wiernych fanów, ale ciągle przyciągając nowych. Oczywiście dobrze byłoby znać bajkę, która jest ulubioną dla bliskiego Ci dziecka, bo wówczas łatwiej znajdziesz odpowiedni prezent. Jeśli jednak nie wiesz, co lubi i nie masz jak o to podpytać, zobacz, które z bajek są tymi ulubionymi. Może wybierając spośród nich, trafić na odpowiednią?

Zastanawiasz się, co obecnie lubią oglądać dzieci i kto należy do ich ulubionych bohaterów? Wystarczy, że włączysz programy dla dzieci i zobaczysz, jakie bajki są w nich nadawane. Możesz też sprawdzić oferty różnych sklepów z zabawkami. Im więcej jest jakichś postaci, tym większe zainteresowanie budzą one wśród dzieci. Jedną z takich bajek, uwielbianych przez kolejne dzieci jest np. „Psi Patrol”.

Sympatyczna bajka o psach, które spieszą na ratunek wszystkim, będącym w potrzebie. To nie tylko bajka o pomaganiu słabszym, ale również o współpracy i przyjaźni. Jeśli myślisz, że właśnie tę bajkę lubi Twoje dziecko, możesz rozejrzeć się za odpowiednim prezentem. Wśród propozycji znajdziesz puzzle, książki, ale również rzeczy, które pozwolą na odgrywanie poszczególnych scenek. Psi patrol postacie ma różne, a każdy z piesków ma swój pojazd i ekwipunek. Zastanów się więc, czy chcesz kupić pojedyncze figurki, czy może od razu cały zestaw?

Co jeszcze lubią oglądać dzieci?


Przeglądać różne propozycje prezentów dla dzieci, przekonasz się, że sympatyczne psy, radzące sobie z różnymi problemami, to nie jedyni bohaterowie, których lubią dzieci. Wśród propozycji, które przyciągają najmłodszych widzów, znajdziesz m.in. serial „Świnka Peppa”. Dzieci spotykają tutaj nie tylko samą Peppę, ale również jej brata, rodziców, kolegów i nauczycieli. Zabawna, kolorowa i z sytuacjami, które dzieci mogą kojarzyć ze swojego życia. Nic dziwnego, że od lat znajduje się na liście ulubionych dziecięcych pozycji.

Wśród bajek, które chętnie oglądają dzieci, możesz znaleźć też takie propozycje, jak np. „Masza i Niedźwiedź”, „Bing” czy „Domisie”. Wiele z tych seriali nie tylko pokazuje kolorowy świat, w którym jedną z ważniejszych, a często i najważniejszą rolę, odgrywają zwierzęta. Niejednokrotnie połączone są one z nauką i poznawaniem nowych rzeczy, co pozwala dzieciom poszerzać wiedzę.

Jak wykorzystać wiedzę o ulubionych bajkach?


Dzieci mają swoich bohaterów, z którymi chętnie się utożsamiają. Lubią nie tylko oglądać dane bajki, w których występują ich ulubieńcy, ale chętnie też sięgają po produkty, które się z nimi wiążą. Jeśli chcesz sprawić dziecku przyjemność, możesz w prezencie podarować książkę, która nawiązuje do jego ulubionej bajki. Wśród licznych propozycji znajdziesz również puzzle, gry planszowe, kolorowanki, jak i gry edukacyjne.

Dziecko ma sporo zabawek i nie chcesz kupować kolejnych, ale jednocześnie chcesz, aby miało coś z ulubionymi bohaterami? Zdecyduj się na bluzkę, bluzę, plecak albo ręcznik, które będą miały odpowiedni nadruk. Możliwości jest sporo, zwłaszcza że wybrać będziesz mogła też pościel, czapkę czy kurtkę. Wówczas dziecko otrzyma coś, co sprawi mu radość, a jednocześnie będziesz miała poczucie, że dostało coś pożytecznego. Coś, co wykorzysta i nie wrzuci za chwilę do szafy, zapominając o tym.

Są bajki, o których dzieci szybko zapominają. Jednak warto znać te, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Wiele z nich nie tylko oglądają najmłodsze dzieci, ale też starsze chętnie do nich wracają, bo kojarzą im się z dzieciństwem. Co więcej, niektóre propozycje są tak przygotowane, że nawet dorośli chętnie je oglądają, spędzając w ten sposób czas ze swoimi pociechami.