Pociąg potrącił 65-latka przechodzącego przez tory. Mężczyzna zginął na miejscu

2023-11-27 08:58:56(ost. akt: 2023-11-27 09:17:23)
Do tragedii doszło za stacją Gdańsk Główny. 65-letni mężczyzna przechodzący przez tory został śmiertelnie potrącony przez pociąg

Do tragedii doszło za stacją Gdańsk Główny. 65-letni mężczyzna przechodzący przez tory został śmiertelnie potrącony przez pociąg

Autor zdjęcia: PKP PLK SA

Wypadek kolejowy, w którym zginął 65-latek, miał miejsce w niedzielę około 7 rano za stacją Gdańsk Główny. Mężczyzna miał przechodzić przez tory, kiedy śmiertelnie potrącił go pociąg.
Do tragicznego wypadku doszło 26 listopada około 7 rano na wysokości wiaduktu przy ul. Trakt św. Wojciecha w Gdańsku, za stacją Gdańsk Główny pociąg relacji Gdynia Główna – Katowice potrącił przechodzącego przez tory mężczyznę. 65-latek zginął na miejscu.

— W niedzielę około godz. 7:10 na szlaku pomiędzy Gdańskiem Głównym a Gdańskiem Południowym doszło do śmiertelnego potrącenia — podał cytowany przez PAP rzecznik prasowy PKP PLK Karol Jakubowski.

Jak wyjaśniał w rozmowie z Polską Agencją Prasową oficer prasowy gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski, na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przy udziale biegłego sądowego z zakresu medycyny, wykonując oględziny pod nadzorem prokuratora. Na czas działań służb ruch pociągów był wstrzymany.

Dla własnego bezpieczeństwa pamiętajmy, że przechodzenie i przejeżdżanie przez tory kolejowe jest dozwolone jedynie przez przejścia i przejazdy do tego przeznaczone w czasie gdy nie są one zamknięte i gdy pociąg się nie zbliża. Przechodzenie przez torowisko w miejscach do tego nieprzeznaczonych to ogromne ryzyko dla życia, zdrowia i portfela (grozi mandatem).