Ciało Pawła Huellego znaleziono w jego mieszkaniu. Pisarz i poeta zmarł w wieku 66 lat

2023-11-27 15:21:54(ost. akt: 2023-11-27 15:21:45)

Autor zdjęcia: PAP

Ciało Pawła Huellego znaleziono w poniedziałek w jego mieszkaniu. Do środka, po wyważeniu drzwi przez strażaków, weszli policjanci, których zaalarmowała zaniepokojona rodzina. Wstępnie wykluczono, aby do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.
Gdańska policja poinformowała, że w poniedziałek (27 listopada) po godz. 11 funkcjonariusze odebrali zgłoszenie, że rodzina nie ma kontaktu z 66-letnim gdańszczaninem, a drzwi do jego mieszkania są zamknięte.

— W związku z tym zgłoszeniem funkcjonariusze straży pożarnej wyważyli drzwi do mieszkania gdańszczanina — przekazała oficer prasowa gdańskiej policji podinsp. Magdalena Ciska.

Wyjaśniła, że wewnątrz policjanci znaleźli zwłoki 66-latka, a o zdarzeniu poinformowano prokuratora.

Rzeczniczka prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk potwierdziła, że chodzi o zmarłego Pawła Huellego. Wyjaśniła, że prokurator odstąpił od czynności na miejscu i podjął decyzję o odstąpieniu od sekcji zwłok.

Paweł Huelle urodził się 10 września 1957 roku w Gdańsku. Do jego najbardziej znanych książek należą: "Weiser Dawidek", "Mercedes Benz. Z listów do Hrabala", "Śpiewaj ogrody" i "Castrop". Za swoją twórczość został wyróżniony m.in. Paszportem POLITYKI, nagrodą Fundacji im. Kościelskich, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

źródło: PAP/ Piotr Mirowicz