Od 2024 kolejne trasy autobusowe, chociaż znikną dwa połączenia z Braniewa i Elbląga

2023-11-29 10:25:42(ost. akt: 2023-11-29 10:45:59)

Autor zdjęcia: freepik

Zabezpieczyliśmy w budżecie województwa na 2024 środki na utworzenie kolejnych potrzebnych linii – przekazuje marszałek Kuchciński. Okazuje się jednak, że siatka połączeń w przyszłym roku zostanie utrzymana, ale z dwoma wyjątkami.
– Kontynuujemy i stale rozwijamy rozpoczęty w 2021 roku program Wojewódzkich Autobusowych Linii Komunikacyjnych. Zdajemy sobie sprawę, jak trudno jest o komercyjne połączenia na nierentownych dla przedsiębiorców trasach. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych mieszkanek i mieszkańców, decyzją zarządu zabezpieczyliśmy w budżecie województwa na 2024 środki na utworzenie kolejnych potrzebnych linii – informuje marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

W 2024 pojawią się zatem dwa nowe połączenia: Braniewo – Elbląg (przez Frombork i Tolkmicko) oraz Giżycko – Pisz (przez Orzysz).

– Siatka połączeń w roku 2024 pozostanie utrzymana z wyjątkiem trasy: Braniewo – Orneta (przez Płoskinię, Pieniężno) – ma to związek z przywróceniem połączenia kolejowego oraz Nowe Miasto Lubawskie – Elbląg (przez Ostródę) – w związku z małym zainteresowaniem ze strony pasażerów – przekazał Kuchciński.

Aktualny funkcjonujący rozkład prezentuje się następująco:
Gołdap – Olecko – Ełk
Iława – Lubawa – Nowe Miasto Lubawskie przez Mortęgi
Węgorzewo – Giżycko przez Harsz, Pozezdrze, Kruklanki
Giżycko – Ełk przez Zelki, Ranty
Biskupiec – Kętrzyn przez Reszel
Braniewo – Bartoszyce przez Lelkowo
Mikołajki – Szymany Port Lotniczy Olsztyn Mazury przez Mrągowo, Szczytno
Olsztyn – Ełk przez Mrągowo, Mikołajki, Orzysz
Olsztyn – Lidzbark przez Iławę, Lubawę, Ostródę
Działdowo – Ostróda przez Dąbrówno
Węgorzewo – Gołdap przez Banie Mazurskie
Olsztyn – Dźwierzuty – Biskupiec