Wróblewski wojewodą, a kto prezydentem Elbląga? [SONDA]

2023-12-04 09:50:28(ost. akt: 2023-12-04 15:01:58)
Witold Wróblewski wojewodą warmińsko-mazurskim? Kto wówczas zastąpi go w Elblągu?

Witold Wróblewski wojewodą warmińsko-mazurskim? Kto wówczas zastąpi go w Elblągu?

Autor zdjęcia: kadr z video UM Elbląg

Witold Wróblewski, obecny prezydent Elbląga, ma szanse na to, by zostać wojewodą warmińsko-mazurskim. Kto wówczas zastąpi go w Elblągu? Tego dowiemy się już wkrótce, a tymczasem nam, jako redakcji Dziennika Elbląskiego, marzy się prezydent, który nie utrudnia pracy mediom i traktuje je z szacunkiem.
Od jakiegoś czasu obecny prezydent Elbląga próbuje utrudniać nam szybkie i sprawne przekazywanie informacji Czytelnikom, między innymi nie zapraszając nas na konferencje prasowe organizowane przez Urząd Miejski — mamy jako „wygnańcy” korzystać z materiałów pokonferencyjnych, nie jest nam dane uczestniczyć w bezpośrednich spotkaniach z prezydentem, a odpowiedzi z UM otrzymujemy zdawkowe.

Z tym problemem nie jesteśmy sami, „problemy komunikacyjne” z Zespołem Prasowym Urzędu Miejskiego w Elblągu ma również portal info.elblag.pl, którego wydawca Mirosław Gajek opublikował 1 grudnia oświadczenie, nawołując w nim: „Prezydencie Wróblewski - Urząd Miasta w Elblągu to nie pana prywatny folwark!” i pyta: „Dlaczego Prezydent Elbląga znowu izoluje naszą redakcję i naszych czytelników od informacji?”.

Redakcja Dziennika Elbląskiego po wymianie wiadomości z rzeczniczką prezydenta nadal nie znalazła odpowiedzi na pytania, które trapią również redakcję Info Elbląg. Jako Dziennik Elbląski solidaryzujemy się z wolną prasą, zwłaszcza elbląską. Jesteśmy po stronie niezależnych i wolnych mediów. My również jesteśmy odcinani od informacji przez urząd prezydenta Wróblewskiego, który — przypomnijmy — został wybrany przez obywateli, by działać dla nich, a nie przeciwko nim.

A wracając do tematu, w szerokiej koalicji KO, PSL, PL2050 i Nowej Lewicy trwają rozmowy dotyczące obsadzenia konkretnych stanowisk. Wśród giełdy „stołków” jest także stanowisko wojewody. Wszystko wskazuje na to, że następcą Artura Chojeckiego z PiS nowym wojewodą zostanie człowiek rekomendowany przez Polskie Stronnictwo Ludowe, które jest jednym z największych wygranych październikowych wyborów w województwie warmińsko-mazurskim.

Według naszych informacji obecnie dwóch członków PSL ma szansę objąć stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego. Pierwszym z nich jest prezydent Elbląga Witold Wróblewski, drugim natomiast wójt gminy Wydminy Radosław Król. Aktualnie wszystko wskazuje jednak na to, że to Wróblewski ma zdecydowanie większe szanse na reprezentowanie rządu na Warmii, Mazurach i Powiślu.

Oficjalne nazwisko nowego wojewody poznamy prawdopodobnie pod koniec obecnego roku, lub na początku przyszłego.

Kto zastąpi Wróblewskiego, kiedy ten zostanie wojewodą? Kto powinien kandydować w wyborach na prezydenta Elbląga? Czy o prezydencki fotel będzie starał się obecny wiceprezydent Elbląga Michał Missan z Koalicji Obywatelskiej? Kto będzie wówczas jego rywalem? Może wicewojewoda Piotr Opaczewski albo poseł Andrzej Śliwka (obaj PiS)? A może kandydatem na prezydenta Elbląga (po raz kolejny) będzie Stefan Rembelski, który w ubiegłym roku starał się zorganizować referendum w sprawie odwołania władz miasta?

Kto sprawdziłby się Twoim zdaniem jako prezydent Elbląga?
pokaż wyniki »


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Elblążanka #3112294 4 gru 2023 13:54

    Najchętniej swój głos oddałabym na Missana. Reprezentatywny z miłą aparycją i przede wszystkim z doświadczeniem jako wiceprezydent miasta.

    odpowiedz na ten komentarz