Przed nami Braniewski Jarmark Mikołajkowy! Co w programie?

2023-12-04 15:31:17(ost. akt: 2023-12-04 15:37:48)
 Braniewski Jarmark Mikołajkowy 2021

Braniewski Jarmark Mikołajkowy 2021

Autor zdjęcia: Braniewskie Centrum Kultury

Przed nami wyjątkowo klimatyczne i rozświetlone wydarzenie! Na najmłodszych czekać będzie Wioska Świętego Mikołaja, będzie wspólne świętowanie, kiermasz bożonarodzeniowi, pyszna gorąca herbatka i tradycyjny barszcz wigilijny.
Braniewski Jarmark Mikołajkowy odbędzie się już 17 grudnia 2023 i potrwa w godzinach 11:00 – 16:00. Spotykamy się na placu ks. prał. Tadeusza Brandysa.

— Przygotowaliśmy mnóstwo mikołajkowych oraz świątecznych atrakcji a w nich między innymi Wioskę Świętego Mikołaja, gdzie będziemy mogli napisać, oraz wysłać list do Mikołaja lub naszych bliskich. Wspólnie zapakujemy prezenty i stworzymy świąteczne stroiki. Oficjalnie przywitamy Mikołaja, który zabierze nas w podróż swoim zaprzęgiem — zapowiadają organizatorzy wydarzenia — Braniewskie Centrum Kultury, Urząd Miasta w Braniewie.

Będzie również kiermasz bożonarodzeniowy, gdzie znajdziemy lokalne stoiska z przetworami świątecznymi, napijemy się gorącej herbaty i barszczu wigilijnego oraz zakupimy piękne ozdoby.

— Podczas Jarmarku zwiedzimy zagrodę ze zwierzętami, oraz będziemy mogli wesprzeć OTOZ ANIMALS podczas zbiórki karmy dla ich podopiecznych. Weźmiemy udział w akcji „Zielona Gałązka”, gdzie będziemy mogli dostać gałązki, które ozdobią nasze świąteczne stoły. Wspólnie z władzami miasta zaśpiewamy utwór „Dzień jeden w roku” oraz weźmiemy udział w Mikołajkowej Zumbie — przekazują organizatorzy.

I zdradzają: — Na scenie głównej odbędzie się Mikołajkowy Koncert. Zaprezentują się nauczyciele oraz uczniowie z braniewskich szkół podstawowych, Sekcja Wokalna BCK, którą prowadzi Dorota Sobolewska, Sekcja instrumentalna BCK wraz z prowadzącym Gracjanem Kalandykiem oraz Sekcja Taneczna BCK na czele instruktorem Izą Gajdamowicz w wyjątkowym tańcu Mikołaja.

Warto dodać, że już 6 grudnia o godzinie 17:00 na placu przed bazyliką mniejszą pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie nastąpi uroczyste włączenie iluminacji świetlnych, a to oznacza, że w Braniewie zapanuje prawdziwie świąteczna atmosfera. O oprawę muzyczną zadbają uczniowie i uczennice z braniewskich szkół podstawowych.