KierMAH, czyli świąteczny kiermasz w muzealnym wydaniu

2023-12-05 08:17:01(ost. akt: 2023-12-05 08:36:18)

Autor zdjęcia: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

Wybierając się w weekend na starówkę, warto odwiedzić muzeum, gdzie już po raz czwarty odbędzie się kiermasz, na którym zaopatrzymy się w świąteczne upominki od lokalnych twórców, artystów i rzemieślników. Wydarzenie, zwane KierMAHem, odbędzie się w muzealnym budynku zw. Gimnazjum, w sobotę 9 grudnia, w godzinach 12.00 - 18.00. Wejście do muzeum od strony dziedzińca lub od strony rzeki. Wstęp na kiermasz jest bezpłatny, a na zmarzniętych gości czekać będzie gorąca herbata i całe pokłady świątecznej atmosfery.
Muzealny KierMAH to doskonała okazja, by zakupić produkty wyjątkowe, którymi podczas nadchodzących Świąt obdarujemy rodzinę, przyjaciół, a nawet samych siebie, bo właściwie czemu nie?

Wybierając upominki na KierMAHu, nie tylko znajdziemy przedmioty oryginalne i jedyne w swoim rodzaju, ale także wesprzemy lokalnych wytwórców. Wśród nich znajdziemy producentów unikatowej biżuterii — Anjar, Goja Stones i Zakątek Leszczynki.

W dekorowaniu domu na Święta pomogą nam dekoracje roślinne Żuławianki, ceramika od Mikki, drewniane wyroby Deski z Betanii czy prace Bogdana Kilińskiego. Nie zabraknie również świątecznych stroików, makram, formowanych ręcznie świec czy obrazów.

Swoje tekstylne wyroby zaprezentuje Pracownia Krawiecka Mamy To, a naturalne kosmetyki — Mięta i Spółka. Świąteczny stół urozmaicą jabłkowe pyszności spod Kwidzyna oraz przetwory Niezłego Kotła. Na KierMAHu znajdziemy też drobiazgi dla wielbicieli kotów, a także słodkości od Fundacji DaKota. Zaopatrując się na tym stoisku, nie tylko wprawimy w zachwyt nasze kubki smakowe, ale także w duchu świątecznej szczodrości wesprzemy bezdomne koty, na pomoc którym zostanie przeznaczony cały dochód ze sprzedaży.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu