Przechodziła przez przejście z babcią, gdy uderzył w nią samochód. 13-latka trafiła do szpitala

2023-12-05 13:20:32(ost. akt: 2023-12-05 13:26:27)

Autor zdjęcia: policja

Kiedy babcia przechodziła z wnuczką przez przejście i zauważyła nadjeżdżający samochód, który nie zwalnia, cofnęła się, ale na przejście dla pieszych już wybiegła jej 13-letnia wnuczka. Auto uderzyło w dziewczynkę, kierująca nim 38-latka odpowie za spowodowanie wypadku.
Do zdarzenia doszło w miejscowości Nowy Staw, gdzie kobieta wraz ze swoją wnuczką próbowała przejść przez przejście dla pieszych.

— Kiedy zobaczyła nadjeżdżający w ich stronę i niehamujący pojazd, cofnęła się, niestety dziewczynka zaczęła biec do przodu i została uderzona przez volkswagena — relacjonują policjanci i dodają: — Poszkodowana z obrażeniami ciała niezagrażającym jej życiu została przetransportowana do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierującej 38-latki wykazało, że była trzeźwa. Kobieta będzie odpowiadała za spowodowanie wypadku.

— Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych. Tylko przestrzeganie przepisów i zachowanie ostrożności oraz zdrowego rozsądku pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi — przekazuje policja.


Do czego zobowiązany jest kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych?


Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście.