W Elblągu grasują lisy. Straż Miejska ostrzega [VIDEO]

2023-12-06 09:29:44(ost. akt: 2023-12-06 09:37:58)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Od kilku miesięcy krążą informacje, że w mieście grasują lisy. Pojedyncze egzemplarze widziane są, jak spacerują po osiedlach – przekazuje Straż Miejska w Elblągu.
Jaki informuje Straż Miejska w Elblągu kilka lisów już udało się odłowić, a jeden martwy został znaleziony przy ul. Bema.

– Przy okazji warto wspomnieć, że latem ktoś zniszczył - uszkodził żywołapkę, dzięki której lisy (i nie tylko) są odławiane i wywożone w bezpieczne środowisko. Klatka ta jest narzędziem niezbędnym przy walce z nieproszonymi gośćmi – przekazują elbląscy strażnicy miejscy.

I dodają: – Lisy coraz chętniej podchodzą do ludzi, opuszczają swoje naturalne środowisko, trzeba być więc ostrożnym. Tej ostrożności zabrakło w Parku Planty, kiedy niespodziewanie wśród bawiących się dzieci pojawił się lis. Zjeżdzające na sankach dzieci, chcąc się z nim bawić, zbliżyły się na niebezpieczną odległość. Należy jednak pamiętać, że lis może zaatakować, jak również przenosić różne choroby. Bądźmy czujni, nie narażajmy siebie i innych, lis to nie zabawka, to dzikie zwierze, które może być nieobliczalne.

– Straż Miejska we współpracy z lek. wet. Maciej Makuła rotacyjnie rozstawia na terenie miasta klatki - prosimy nie dewastować – apelują strażnicy.