Tego badania nie można było wykonać w Elblągu. Wkrótce densytometria będzie możliwa w obu szpitalach

2023-12-07 13:13:18(ost. akt: 2023-12-07 13:18:39)
Szpital Miejski w Elblągu

Szpital Miejski w Elblągu

Autor zdjęcia: K

Pacjenci z Elbląga od wielu miesięcy nie mogli wykonać ani w Szpitalu Miejskim, ani w WSZ, densytometrii, czyli badania, które pozwala zdiagnozować osteoporozę. Na szczęście wkrótce problem zniknie.
Densytometria to badanie pomocne w diagnozie osteoporozy, choroby, w której przebiegu dochodzi do zmniejszenia gęstości kości i zaburzeń w spójności ich tkanek, co wiąże się m.in. z wyższą podatnością na złamania.

Od wielu miesięcy dzwoniąc do rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Miejskiego, w którym kiedyś badanie można było wykonać, pacjenci słyszeli, że aparat wykonujący badania densytometryczne jest zepsuty i na badanie nie można się zapisać.

To już wkrótce się zmieni, a to za sprawą głosowania w Budżecie Obywatelskim. Rekordową liczbę głosów spośród zadań ogólnomiejskich zdobył bowiem zakup densytometru rentgenowskiego dla Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II. Densytometru, dzięki głosom mieszkańców i mieszkanek Elbląga, doczeka się również Wojewódzki Szpital Zespolony. To oznacza, że wkrótce badanie będzie można wykonać zarówno w Szpitalu Miejskim, jak i w WSZ.

Jakie jeszcze projekty zostaną zrealizowane w ramach BO? O tym TUTAJ