Kolejny oszust, który wyłudzał pieniądze "na blika" zatrzymany

2023-12-08 07:44:20(ost. akt: 2023-12-08 07:48:54)

Autor zdjęcia: Policja Pomorska

Sprawca trafił w ręce policji zaraz po tym, jak wypłacał pieniądze w bankomacie. 23-latek usłyszał trzy zarzuty oszustwa i bezprawnego uzyskania informacji.
Jak informują policjanci z Gdańska, w miniony poniedziałek kryminalni z komisariatu w Śródmieściu zdobyli informacje na temat mężczyzny, który bierze udział w tzw. oszustwach metodą na blika.

— Sprawcy włamali się na konta portali społecznościowych i wyłudzili kody blik. Policjanci pojechali w rejon bankomatu, z którego sprawca miał wypłacić pieniądze. Gdy kryminalni byli na miejscu, zauważyli młodego mężczyznę, który wypłacał pieniądze. Policjanci wylegitymowali go i przeprowadzili kontrolę, podczas której ujawnili i zabezpieczyli przy nim ponad 4 tys. zł. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli też telefon 23-latka, który zostanie poddany szczegółowym oględzinom — relacjonuje pomorska policja.

I informuje: — Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty oszustwa oraz bezprawnego uzyskania informacji. Sprawca dodatkowo będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości dopuścił się innych przestępstw. Prokurator zawnioskował o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu dla podejrzanego. Policjanci nadal zajmują się tą sprawą i sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami.

— Za oszustwo grozi kara nawet 8 lat więzienia. Za bezprawne uzyskanie informacji grozi kara 2 lat więzienia. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, wówczas sąd może zwiększyć karę o połowę — przypominają policjanci.