Już w piątek wigilia na dworcu. Czujesz się samotny? Przyjdź!

2023-12-11 09:46:59(ost. akt: 2023-12-12 15:43:17)
Teen Challenge zaprasza na dworzec w Elblągu w każdy piątek o 17. To tutaj odbędzie się też Spotkanie Wigilijne zaplanowane na 15 grudnia.

Teen Challenge zaprasza na dworzec w Elblągu w każdy piątek o 17. To tutaj odbędzie się też Spotkanie Wigilijne zaplanowane na 15 grudnia.

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Nikt tego dnia nie będzie samotny i głodny. Każdy, kto przyjdzie, dostanie prowiant na wynos i słodki upominek — tak o IX Wigilijnym Spotkaniu „Nie jesteś sam” mówi Piotr Grzeszczuk, prezes Elbląskiego Oddziału Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge.
Już po raz dziewiąty Teen Challenge Elbląg organizuje Wigilijne Spotkanie, które odbywa się między innymi z myślą o osobach wykluczonych społecznie i dotkniętych kryzysem bezdomności.

15 grudnia w piątek o godzinie 17.00 na elbląskim placu Dworcowym jak zawsze spotkamy się z osobami najbardziej potrzebującymi w naszym mieście.
Będzie to jednak szczególne spotkanie w wyjątkowym świątecznym wydaniu. Jest ono ósmym tego rodzaju przedsięwzięciem zainicjowanym przez Misję skierowanym m.in. do osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących — przekazuje Piotr Grzeszczuk prezes Elbląskiego Oddziału Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge.


Jak przekazują organizatorzy wydarzenia, w programie spotkania jest między innymi wspólne kolędowanie i modlitwa, gorące posiłki, wydawanie potrwa na wynos oraz rozdanie świątecznych kartek, upominków i prezentów.

— Przy wsparciu wielu podmiotów, z którymi współpracujemy, pomocy serdecznych ludzi oraz wsparciu kilku stowarzyszeń, szkół i firm możemy zorganizować tak piękne wydarzenie. Ma ono charakter społeczno-charytatywny, w organizację bezinteresownie zaangażowali się społecznicy i ludzie dobrego serca. Dlatego dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku przyłączyli się, by razem z nami współtworzyć tę inicjatywę i usłużyć potrzebującym — podkreśla Piotr Grzeszczuk.

I dodaje: — Nikt tego dnia nie będzie samotny i głodny. Każdy, kto przyjdzie, dostanie prowiant na wynos i słodki upominek. W przygotowywanym menu znajdą się m.in.: pierogi, paszteciki, świąteczny bigos, zupy, sałatki, ciasta i wiele innych smakołyków.
Obrazek w tresci