Refleksje trenera Zatoki Braniewo po rundzie jesiennej

2023-12-12 11:17:42(ost. akt: 2023-12-12 11:22:29)
Daniel Kogut: — Mierzymy wysoko, jesteśmy ambitni, pochodzimy z miasta z tradycjami piłkarskimi i tym samym chcemy promować Braniewo

Daniel Kogut: — Mierzymy wysoko, jesteśmy ambitni, pochodzimy z miasta z tradycjami piłkarskimi i tym samym chcemy promować Braniewo

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Zakończyła się pierwsza runda rozgrywek we wszystkich ligach i klasach rozgrywkowych w województwie warmińsko-mazurskim. Zatoka Braniewo zakończyła rozgrywki w czołówce tabeli, na wysokim czwartym miejscu. Rozmawiamy z Danielem Kogutem.
— Jak ocenia trener poziom gry w grupie, w której występuje Zatoka Braniewo?
— W tym sezonie rozgrywki stoją na znacznie wyższym poziomie, niż w sezonie ubiegłym. Ton tym rozgrywkom nadaje sześć zespołów: Polonia Pasłęk, Start Nidzica, Sokół Ostróda, Huragan Morąg, Ossa Biskupiec Pomorski, a także Zatoka Braniewo. To są kluby, które posiadają znaczną przewagę nad pozostałymi i pomiędzy nimi toczyć się będzie rywalizacja o jak najlepsze miejsca w tabeli. Pozostałe zespoły, ale nie wszystkie, będą walczyć przed spadkiem, w szczególności te od miejsc 13. do 16. Spadku nie życzę nikomu.

— Jak na tym tle prezentowała się Zatoka?
— Pierwszą odsłonę sezonu zaliczam do udanych, choć jest i też niedosyt. Straciliśmy punkty w remisowych spotkaniach z niżej notowanymi od nas: Tęczą Miłomłyn, Czarnymi Rudzienice (2:2), czy Unią Susz (3:3), w którym prowadziliśmy już 3:0. Jest to strata aż sześciu punktów i mając dodatkowo taką ilość punktów, to po jesieni moglibyśmy być w czołowej trójce. Tak na dobrą sprawę nie powinniśmy stracić punktów ze Startem Nidzica (1:2).
Nasz najlepszy mecz w minionej rundzie rozegraliśmy z Ossą Biskupiec Pomorski. Wygraliśmy 8:2, pokazując, że w tych rozgrywkach się liczymy. Dowodem jest fakt, że nie przegraliśmy żadnego spotkania na boiskach rywali.

— Po wynikach widać, że polotu i zadziorności drużynie na boisku nie brakuje.
— W tej rundzie może cieszyć fakt, że w zespole możność gry dostało wielu wychowanków naszego klubu, którzy pokazali swoją wartość, wychodząc w podstawowym składzie, lub są wartościowymi zmiennikami dla starszych kolegów.


— Wszystko w tym klubie idzie w dobrym kierunku. Nad czym musi popracować drużyna, żeby było jeszcze lepiej?

— Jest kilka pomysłów. Być może zmienimy ustawienie w podstawowym składzie. Bez przerwy są jego rotowania. Myślę, że na wiosnę ustabilizujemy skład. Mimo że zdobyliśmy blisko 50 bramek, musimy poprawić naszą skuteczność. Wiosna jest zawsze trudniejsza, ale ja patrzę optymistycznie. W klubie panuje dobra atmosfera i to jest też bodziec do dobrej pracy. Mierzymy wysoko, jesteśmy ambitni, pochodzimy z miasta z tradycjami piłkarskimi i tym samym chcemy promować Braniewo.

— Jak będą przebiegać przygotowania do rundy wiosennej?
— Do zajęć treningowych przystąpimy 15 stycznia przyszłego roku. Trenować będziemy na siłowni, Orliku oraz w terenie. Mecze kontrolne rozgrywać będziemy na boiskach w Bartoszycach i w Elblągu. Jak do tej pory nikt z zawodników nie zapowiadał odejścia. Być może na drugą część sezonu pozyskamy dwóch nowych zawodników.

Rozmawiał Jerzy Kuczyński
Fot. MKS Zatoka Braniewo


Oto terminarz spotkań kontrolnych Zatoki:
27 stycznia — Cresovia Górowo Iławeckie (Bartoszyce)
31 stycznia — Polonia Lidzbark Warmiński (Bartoszyce)
3 lutego — Polonia Pasłęk (Elbląg)
10 lutego — Błękitni Orneta (Elbląg)
17 lutego — Victoria Bartoszyce (Bartoszyce)
24 lutego — Błękitni Stare Pole (Elbląg)
2 marca — DKS Dobre Miasto (miejsce do ustalenia)