Reklama

Ifigenia w Taurydzie

21/02/2011 14:05

W sobotę, 26 lutego w kinie Światowid opera Ifigenia w Taurydzie w gwiazdorskiej obsadzie, na żywo, prosto z Nowego Jorku.

"Ifigenia w Taurydzie" powstała w 1779 r., francuskie libretto (autorstwa Nicolasa-François Guillarda) inspirowane jest tragedią Eurypidesa o córce Klitajmestry i Agamemnona złożonej w ofierze podczas wyprawy na Troję i cudownie uratowanej przez bogów.

Dzieło Glucka - reformatora opery, który wywołał jeden z najgorętszych sporów w historii muzyki, spór gluckistów z piccinistami, zwolennikami Niccolò Picciniego, opowiada historię Ifigenii, kapłanki Artemidy, i jej brata Orestesa. Pełna jest straszliwych wizji śmierci i zniszczenia, żądzy zemsty oraz krwawych zbrodni.

Opera „Ifigenia w Taurydzie" w kinie „Światowid" 26 lutego 2011 r., o godz. 19.00. Cena biletu: 50 zł.

Patrick Summers dyrygent

Susan Graham jako Ifigenia
Plácido Domingo jako Orestes
Paul Groves jako Pylades
Gordon Hawkins jako Thoas


Edyta Jasiukiewicz

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama