Reklama

Kobiece paradoksy. Wystawa fotografii Natalii Rodziewicz

21/02/2013 16:32

W środę, 6 marca, o godz. 18.00 w Galerii Zum odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Natalii Rodziewicz „Paradoks życia z fikcji wzięty. Kobiety XXI w.” Wstęp wolny.

Natalia Rodziewicz ukończyła Sopockie Szkoły Fotografii z tytułem Plastyk-Fotografik. Mieszka i pracuje w Elblągu.

Mówi o sobie: Po raz pierwszy odkryłam moją miłość do fotografii, czyli rysowania za pomocą światła, gdy miałam 12 lat. Z początku fotografowałam jedynie naturę, czyli rejestrowałam realia życia takimi, jakimi są; dopiero potem zrozumiałam istotę tej dziedziny artystycznej, dzięki której zamiast kopiować życie, zaczęłam rzeźbić za pomocą nowoczesnych narzędzi obrazy, które tworzą się w mojej głowie. Stałam się twórcą, a odeszłam od bycia tworzywem.

Jej poglądy na fotografie idealnie odwzorowują cytaty Duane Michals, Joanny Helander oraz Joanny Marii Rybczyńskiej: Myślę, że fotografie powinny prowokować i nie pokazywać tego, co jest już znane. Nie wymaga ani wielkiej siły ani magii odtworzenie czyjejś twarzy na zdjęciu. Magią jest postrzeganie ludzi w zupełnie nowy sposób. – mówił Michals, Helander podkreślała: Podstawy natury technicznej łatwo jest opanować, a tak naprawdę chodzi o działanie twórcze. Zaś Joanna Rybczyńska radzi: Przykazanie dla fotografów i innych twórców: nie pożyczaj duszy od innego artysty, choćby nie wiem jak ci się spodobała, ponieważ w tym samym momencie stracisz swoją duszę, która jest źródłem wyjątkowości tego, co robisz.

Fotografia to dla artystki narzędzie, dzięki któremu zamiast odwzorowywać rzeczywistość - kreuje ją według indywidualnych zasad.
- Fotografia potrafi połączyć dwa odmienne światy - duchowy i materialny tworząc przez to świat artystyczny, czyli serca. Jego dzikość, namiętność i pasje, które wyrażają się poprzez nasz umysł i ciało – dodaje Natalia Rodziewicz. - Moją największą pasją jest oczywiście sztuka, a konkretniej fotografia - to potrzeba mojej duszy, czyli serca.

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie pokaz i prezentacja luksusowych świec oraz asortymentu do dekoracji wnętrz światowej marki PartyLite.
Wernisaż wystawy „Paradoks życia z fikcji wzięty. Kobiety XXI w.” Natalii Rodziewicz odbędzie się 6 marca o godz. 18. w Galerii Zum przy ul. Kowalskiej 3-5/d w Elblągu. Wystawa będzie czynna do 10 kwietnia.
Galeria ZUM

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama