MP weteranów w lekkiej atletyce. Sześć medali elblążanki Elżbiety Sambor

2015-06-29 12:25:41(ost. akt: 2015-06-29 12:38:55)
Elżbieta Sambor podczas treningu

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Elżbieta Sambor z Elbląga zdobyła sześć medali, w tym aż trzy złote, na mistrzostwach Polski weteranów w lekkiej atletyce.
25. mistrzostwa Polski weteranów w lekkiej atletyce odbyły się w miniony weekend w Toruniu. Do udziału w zawodach zgłosiło się przeszło 400 sportowców, w tym 80 pań. Spora część zawodników stanęła do rywalizacji w kilku konkurencjach. Tak było również w przypadku Elżbiety Sambor. Elblążanka wystartowała w kat. K-50 i w sumie zdobyła sześć medali, w tym aż trzy złote, dwa srebrne oraz jeden brązowy.

Sambor okazała się najlepsza w skoku w dal (wynik 3,91 m), trójskoku (8,78 m) oraz w biegu na 80 metrów przez płotki (16,25). Srebrne medale wywalczyła w biegu na 200 metrów (33,48) i skoku wzwyż (1,31 m), a brązowy w rzucie oszczepem (22,38 m).

Historię pani Elżbiety opisaliśmy niedawno. Do uprawiania sportu wróciła w 2014 r. O sportowcach, którzy skończyli 35 lat i dalej trenują wyczynowo mówi się "weterani". Pani Elżbieta, mimo skończonych 50 lat, weteranką się jednak nie czuje.
— Jestem pełna werwy, życia i planów. Atmosfera na spotkaniach weterańskich jest zawsze przesympatyczna. Mam już plany na kilka kolejnych startów i czuję chęć startowania — mówiła nam.

Więcej o Elżbiecie Sambor: (tutaj).