Start Elbląg wygrał z Vistalem Gdynia 26:19. Wicemistrz Polski na łopatkach. Radość kibiców - zobacz film!

2015-09-20 13:18:15(ost. akt: 2015-09-20 21:47:37)
Start Elbląg

Piłkarki ręczne Startu Elbląg w pierwszym występie przed własną publicznością w tym sezonie wygrały z Vistalem Gdynia 26:19 (12:10).
Andrzej Niewrzawa i Sylwia Matuszczyk o meczu

Kibice w Elblągu już dawno nie widzieli tak grających piłkarek ręcznych Startu jak w niedzielnym meczu z wicemistrzem Polski. W pierwszym występie w tym sezonie przed własną publicznością elblążanki ograły Vistal Gdynia 26:19.

Start po raz pierwszy w historii okazał się w lidze lepszy od Vistalu. I to zwycięstwo nie było dziełem przypadku, a zostało solidnie wypracowane na boisku. Gdynianki prowadziły tylko na początku spotkania (3:1), a później kibice byli świadkami coraz lepszej gry gospodyń. Co prawda na początku drugiej połowy Vistal doprowadził do remisu, 12:12 w 35. min, ale kolejne minuty nerwowo lepiej wytrzymały elblążanki. Decydujący cios zadały w ostatnich 10 minutach meczu. Ostatnie dwie minuty publiczność oglądała na stojąco.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo

Start Elbląg 26:19 Vistal Gdynia

Sprawdź relację live »

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Zagłębie Lubin — UKS PCM Kościerzyna 31:21 (14:12), Pogoń Szczecin — Energa AZS Koszalin 31:27 (14:13), Piotrcovia Piotrków Trybunalski — KPR Jelenia Góra 30:25 (15:15), AZS Łączpol AWFiS Gdańsk — Ruch Chorzów 33:24 (17:12), MKS Selgros Lublin — Olimpia-Beskid Nowy Sącz 37:28 (16:12).