Start Elbląg wygrał z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 31:26. "Zakładaliśmy, że przeciwnik łatwo się nie podda"

2016-01-20 17:56:19(ost. akt: 2016-01-21 10:48:33)

To nie był piękny mecz, ale punkty, zgodnie z planem, pozostały w Elblągu. Piłkarki ręczne Startu pokonały w środę Olimpię-Beskid Nowy Sącz 31:26. To jeszcze nie koniec meczowego maratonu w styczniu.
Do Elbląga przyjechała Olimpia-Beskid, której w tym sezonie nie wiedzie się zbyt dobrze, ale ma opinię zespołu, który zawsze walczy do końca. Tak było również w środę. Dla Startu to był już piąty mecz w styczniu, a to jeszcze nie koniec tego maratonu. Już w piątek elblążanki czeka wyjazdowe spotkanie z KPR Gminy Kobierzyce w Pucharze Polski, a dzień później ligowy pojedynek z Ruchem w Chorzowie.

Zwycięstwo nad zespołem z Nowego Sącza nie przyszło łatwo. Drużyna Andrzeja Niewrzawy zaczęła mecz dość ospale i w efekcie po 13. min przegrywała 5:6. Po kolejnych pięciu minutach wciąż utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie gości (9:8), ale na więcej zabrakło już im umiejętności. Wystarczyło, że elblążanki podkręciły tempo gry w drugiej połowie, poprawiły skuteczność, a już w 39. min było 25:18 dla nich. Takiej przewagi nie miały prawa roztrwonić. Nowosądeczanki „goniły ”wynik do końca, ale jedyne co im się udało, to zbliżyć na trzy bramki (w 58. min przegrywały 25:28)

— Było trochę takiej niefrasobliwości w naszym ataku, którą rywalki wykorzystywały kontratakami. Zakładaliśmy, że to będzie pojedynek, w którym przeciwnik łatwo się nie podda, bo Olimpia-Beskid jest zespołem walczącym do końca. Dobry początek drugiej połowy w naszym wykonaniu trochę ustawił końcowy wynik, chociaż później też nie ustrzegliśmy się błędów — podsumował trener Startu Andrzej Niewrzawa.