Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Policja sprawdza okoliczności śmierci 15-letniego gimnazjalisty

2016-03-01 11:24:47 (ost. akt: 2016-03-01 13:01:08)
ilustracja do terści

ilustracja do terści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policja sprawdza okoliczności śmierci 15-latka, ucznia jednego z elbląskich gimnazjów, który popełnił samobójstwo pod koniec lutego. Czynności śledcze mają wyjaśnić, czy chłopiec był nękany przez rówieśników. Policja zabezpieczy komputer z korespondencją mailową nastolatka.

Postępowanie rozpoczęto we wtorek (1.03).

— Wszczęto je po publikacji w jednym z portali internetowych, która sugeruje, że chłopiec mógł być nękany przez rówieśników i z tego powodu popełnił samobójstwo. Chciałbym podkreślić, że do prokuratury nie wpłynęło zawiadomienie o przestępstwie w tej sprawie. Nie było również podstaw do wszczęcia postępowania w sprawie zgonu chłopca — mówi Jolanta Rudzińska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Policja rozpocznie czynności od przesłuchania najbliższej rodziny chłopca.
— Chcemy wiedzieć, czy mieli i skąd informacje o tym, że mógł być ofiarą nękania. Ewentualnie potem będziemy chcieli dotrzeć do osób, które dokonywały wpisów na Facebooku dotyczących tej sprawy — mówi Rudzińska.

We wtorek przesłuchano matkę 15-latka.
— Będziemy również przesłuchiwali kadrę pedagogiczną szkoły, do której uczęszczał nastolatek. Zostanie również zabezpieczony komputer, na którym chłopiec miał swoją korespondencję mailową. Prawdopodobnie zostanie również przesłuchany autor artykułu, w którym sugeruje on, że chłopiec mógł być ofiarą nękania — mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na czynności sprawdzające policja ma 30 dni.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Krystyna W. #1946735 | 31.61.*.* 5 mar 2016 02:04

  Ja, jako rodzic - przeżywałam takie historie dwukrotnie. Najpierw starsza córka nękana przez matematyczkę i jednocześnie wychowawczynię. Przeniosłam Ja do wieczorowego liceum i odżyła ! Okazało się, że Pani X po prostu nie lubiła ładnych dziewcząt... Gdy zmarła, okazało się, że miała guza mózgu. Ilu uczniów zniszczyła ??? (I LO). Kolejna córka dosłownie z tygodnia na tydzień zaczęła mieć kłopoty. Nie chciała iść do szkoły, przymuszona - zaczęła przynosić złe oceny (Jedna z najlepszych uczniów w szkole !). Wreszcie, po rozmowie z wychowawczynią, podjęłam decyzję o przeniesieniu dziecka do innej szkoły. Wychowawczyni czuła się bardzo dobrze !!! Dzisiaj żałuję, że nie zareagowałam wcześniej. Córka, po złożeniu mi obietnicy, zaliczyła 3 klasę i klasę maturalną spędziła już w nowej szkole, kończąc ją z super wynikami. Nigdy nie powiedziała mi co się stało... Po latach wiem, ze w klasie "rządzili" uczniowie biorący narkotyki, biegający na zabawy i prywatki. Moja córka wolała spacery z psem, dobry film, naukę ... Niezmiernie zabolało mnie to, że gdy zabierałam dokumenty córki z IV LO - nikt nawet nie zapytał - dlaczego ?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. matka #1944256 | 83.31.*.* 2 mar 2016 09:08

  Jasne, jasne... Zrzucajcie winę na szkołę... Nauczyciele mają z waszymi dziećmi od 1 do 5 godzin tygodniowo. W tym czasie mają nauczyć dzieci konkretnych rzeczy. Rodzic ma w tygodniu ok. 140 godzin kontaktu tygodniowo. To kto ponosi odpowiedzialność za dzieci??? Poza tym- spłodziłeś/-aś, urodziłaś, to wychowaj i dbaj o bezpieczeństwo. Najbardziej boli to, że dzieci nie mają zaufania do rodziców. Nie mówią im o swych problemach. To też wina szkoły???

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. To #1944214 | 83.238.*.* 2 mar 2016 08:06

  szkoda, że nie ma testów na odpowiedzialność rodziców! Wielka szkoda chłopca ale i szkoda też nauczycieli, którzy nic nie mogą zrobić by nie zostać oskarżonym przez dzieci i ich rodziców. I nie piszcie o prawdziwym powołaniu, ze kiedyś było taki i tak...Teraz jest teraz i jak widać trzeba sobie poradzić, niestety walka jest nierówna: hejt, znieczulica, brak zainteresowania drugim, szyderstwo, kłamstwo i łajdactwo wygrywają. Ciekawe dlaczego ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. awat #1944049 | 37.152.*.* 1 mar 2016 21:55

  Po tych wpisach widać,że testy na inteligencję to by się niektórym tu przydały. A nawet przydało by się chociaż podstawówkę skończyć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ?? #1943707 | 81.15.*.* 1 mar 2016 17:42

  Czemu zwalacie na szkole ?? A dom rodzice tego dziecka nic nie widzieli . Szkoła jest od nauczania .

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)