środa, 23 czerwca 2021. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Wydarzy się w Elblągu, czyli co robić weekend

2016-03-18 12:36:09 (ost. akt: 2016-03-18 12:42:46)
W piątek (18.03) odbędzie się premiera sztuki "Monty Pythona cyrk latający ... i nie tylko"

W piątek (18.03) odbędzie się premiera sztuki "Monty Pythona cyrk latający ... i nie tylko"

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Premiera w teatrze, festiwal sztuki słowa oraz jarmark wielkanocny w Światowidzie, a może koncert w Mjazzdze. Ten weekend zapowiada się naprawdę interesująco. Sprawdź, co się wydarzy w Elblągu.

Już w piątek (18.03) w swoje progi zaprasza Centrum Sztuki Galeria EL przy ul. Kuśnierskiej, które organizuje wymianę ubrań. Początek o godz. 17 - więcej tutaj

W czwartek rozpoczął się zorganizowany po raz dwudziesty Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa "czy to jest kochanie?". Na jego rozpoczęcie wystąpiła w elbląskim Światowidzie Ewa Błaszczyk, a przed nami kolejne atrakcje. Dokładny program imprezy znajdziecie tutaj.

Premiery sztuki „Monty Pythona cyrk latający… i nie tylko” w reżyserii Andrzeja Ozgi odbędzie się w piątek (18.03) w Teatrze im. A. Sewruka. Okazja by ją obejrzeć będzie także w sobotę (godz. 18) oraz w niedzielę (godz. 19).
— To będzie coś dla koneserów grupy Monthy Python i nie tylko. „Chrupiąca żabka”, „Zdechła papuga” i „Ministerstwo głupich kroków”, to tylko niektóre ze skeczy Monthy Pythona, które pojawią się na scenie — zachęca Izabela Kossakowska, specjalista ds. promocji i reklamy Teatru im. A. Sewruka.

Także w piątek (18.03) zaprasza do siebie Mjazzga przy ul. Kowalskiej. Wieczorem o godz. 20.15 wystąpi tutaj jedna z najbardziej zasłużonych dla polskiego death metalu formacja - Vader (więcej tutaj).

W sobotę (19.03) w Centrum Spotkań Europejskich Światowid przy pl. Jagiellończyka o godz. 10 rozpocznie się wielkanocny jarmark "Pogrzeb żuru i śledzia". Na jarmarku zaprezentuje się 40 wystawców z rękodziełem oraz dziesięciu, oferujących produkty gastronomiczne. Więcej informacji tutaj.

Tego samego dnia o godz. 18 w Pubie Sąsiedzi przy ulicy 1 Maja 48 rozpocznie się trzecia edycja Elbląskiego Festiwalu Muzyki Beznadziejnej i Żenującej (więcej tutaj).

Mjazzga kusi zaś w sobotę występem grupy Tabu. Ma być dużo reggae i dużo radości! Początek o godz. 20.15 (więcej tutaj)

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. O godz. 11.30 przed katedrą św. Mikołaja będą święcone palmy, a później odbędzie się procesja do katedry.

Wcześniej, bo o godz. 9, w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek rozpocznie się giełda staroci. To gratka dla wszystkich miłośników unikalnych przedmiotów, kolekcjonerów i zbieraczy. Giełda potrwa do godz. 14 (więcej tutaj).

Więcej informacji o imprezach, które odbędą się w najbliższym czasie w Elblągu i okolicach znajdziesz tutaj

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB