Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Nasza interwencja w sprawie mieszkańca Młynar na antenie Polsatu

2016-07-18 10:28:29 (ost. akt: 2016-07-18 10:37:09)
Edward Wawrzyniak chce poprosić o pomoc Rzecznika Praw Obywatelskich

Edward Wawrzyniak chce poprosić o pomoc Rzecznika Praw Obywatelskich

Sprawą Edwarda Wawrzyniaka, mieszkańca Młynar, który z powodu błędu w księdze wieczystej popełnionego przez urzędnika w latach 70. nie może sprzedać własnego mieszkania zainteresował się Polsat. Emisja reportażu w poniedziałek (18.07). Historia wzbudziła olbrzymie zainteresowanie.

Przypomnijmy. Błąd popełniony przez urzędnika w latach 70. ubiegłego wieku nie pozwala Edwardowi Wawrzyniakowi sprzedać własnego mieszkania. Pan Edward, żeby ten błąd naprawić, wydreptał ścieżki w urzędach oraz u prawników. Dotychczas bezskutecznie. Długoletnią walkę mieszkańca Młynar w urzędach i sądzie opisywaliśmy tydzień temu. Przez urzędniczy błąd nie może sprzedać mieszkania

Po naszej publikacji rozdzwoniły się telefony od Czytelników z radami dla pana Edwarda, artykuł rozpalił również emocje Internautów.

— Chyba tylko w Polsce tak prostej pomyłki, która dotyczy dwóch osób, które uzgodniły zmianę, nie można naprostować — napisała jedna z internautek w komentarzu pod artykułem.

— Proszę poprzylepiać numerki na drzwiach mieszkania. Od sąsiada dla Pana i na odwrót. A potem można lokal sprzedać z odpowiednią działką. Proszę zapamiętać złotą maksymę: na urzędnika nie ma co liczyć. Nawet jakby mógł pomóc, to nie pomoże — to komentarz kolejnego Internauty.
Kłopotami pana Edwarda zainteresowała się też Telewizja Polsat, która w poniedziałek (18.07) o godz. 16.15 wyemituje materiał poświęcony tej sprawie w programie Interwencja.

— Naprawdę jestem wdzięczny „Dziennikowi Elbląskiemu,” że zainteresował się moją sprawą — mówi pan Edward. — Jednak jestem już tak zrezygnowany, że trudno mi uwierzyć, iż interwencja mediów rozwiąże sprawę. Jeśli tak się nie stanie, to poproszę o pomoc Rzecznika Praw Obywatelskich. Planuję również złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB