Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Pomóżmy Justynie wygrać walkę o życie matki

2016-07-28 16:31:49 (ost. akt: 2017-07-24 22:40:53)
Justyna Bartoszek

Justyna Bartoszek

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Justyna Bartoszek "porusza niebo i ziemię", by uzbierać pieniądze dla chorej na nowotwór mamy Teresy. Pani Teresa by, żyć potrzebuje bardzo drogiego leku. 14 sierpnia koncert charytatywny zagrają dla niej artyści pasłęccy i elbląscy artyści.

Już 14 sierpnia (niedziela) na Placu Tysiąclecia w Pasłęku artyści zagrają koncert charytatywny na rzecz chorej na nowotwór jajnika Teresy Bartoszek.

Pani Teresa, żeby żyć potrzebuje 24 tysiące złotych miesięcznie. To cena za lek, który jest skutecznym przeciwnikiem w walce z nowotworem jajnika obarczonym mutacją BRCA, czyli przekazaną w genach przez przodków. Za lek refundowany w 15 innych krajach Europy polskie pacjentki muszą płacić same. Pani Teresa lek musi przyjmować do końca życia.

Teresa Bartoszek zachorowała cztery lata temu, miała wówczas 57 lat. 

— Mamę bolał brzuch. Odsyłano ją od lekarza do lekarza, diagnozowano pod innym kątem. Ale była nieugięta, wyprosiła w końcu skierowanie na USG jamy brzusznej. Okazało się, że guzki są już na wątrobie. Potem tomograf wykazał, że nowotwór jest rozlany po narządach jamy brzusznej. Najpierw szybka interwencja chirurgiczna, potem chemia. Mama nie bała się bólu, ale tego, że będzie za późno i lekarz powie, że nic nie można już zrobić — mówi pani Justyna. 


Ratunkiem dla pani Teresy jest drogi lek olaparib. 

— Ale nas na niego nie stać. Mama nie pracuje, a tato jest w tej chwili na zasiłku. Ja pracuję, ale ta kwota nas przerasta po prostu — mówi pani Justyna. 

Czytaj również: Płać albo umieraj


W walce o życie panią Teresę można wesprzeć również wchodząc na stronę fundacji www.skarbonka.alivia.org.pl./teresa-bartoszek i przekazując pieniądze.

Program koncertu: godz. 16.10 zespół Oni, godz.17 zespół Pasłęczanie, godz.17.40 koncert orkiestry z OSP z Zielonki Pasłęckiej, godz.18.30 zespół rockowy Planogram.

Pani Teresa Bartoszek potrzebuje drogiego leku, który pomoże jej w walce z rakiem jajnika Teresa Bartoszek

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB