Meblarze walczyli ambitnie, ale Wisła wygrała 29:24 [zdjęcia, film]

2016-09-09 11:16:02(ost. akt: 2016-09-09 22:26:47)

Przez 50 minut walczyli z wicemistrzem Polski z Płocka jak równy z równym. „Pękli” dopiero w ostatnich minutach. Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg na rozpoczęcie sezonu przegrali z Wisłą Płock 24:29 (14:15).
Piłkarze ręczni Mebli Wójcik rozpoczęli występy w zawodowej superlidze od meczu z bardzo wymagającym rywalem. Wisła Płock należy do najsilniejszych polskich drużyn, to aktualny wicemistrz Polski. Mimo to gospodarze rozpoczęli piątkowe spotkanie bez kompleksów. Co prawda na początku lepiej radzili sobie rywale, prowadząc 3:0, ale elblążanie zaczęli odrabiać straty.

Świetnie w bramce pokazał się Bartosz Dudek, którego udane interwencję napędzały grę „Meblarzy”. Tylko w pierwszej połowie obronił około 10 rzutów. W tej części meczu drużyna Jacka Będzikowskiego dwukrotnie prowadziła, pierwszy raz w 9. min 4:3, drugi raz 9:8. Elblążanie świetnie prezentowali się w obronie i imponowali spokojem w wykańczaniu kontrataków. Do szatni schodzili przegrywając zaledwie jedną bramką.

W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie. Kibice, a tych w elbląskiej hali było ponad tysiąc, byli świadkami zaciętego, wyrównanego meczu aż do 50 minut. Meblarze trzykrotnie przegrywali już trzema bramkami (16:19, 17:20, 18:21), a mimo to nie zrezygnowali z walki. Swoją walecznością, postawą i ambicją zrobili sobie najlepszą reklamę przed kolejnymi meczami w superlidze.

Gorąco zrobiło się na kwadrans przed końcem, kiedy Grzegorz Dorsz trafił z lewego skrzydła i na tablicy wyników pojawił się remis 21:21. Za chwilę karnego z zimną krwią wykorzystał Marcin Szopa, który spokojnie posłał piłkę do siatki i gospodarze prowadzili 22:21. Kibice byli w euforii. Widać było, że zawodnicy z Płocka nie spodziewali się aż takich problemów w Elblągu.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnich 10 minutach, w których więcej zimnej krwi zachowali doświadczeni szczypiorniści Wisły. Mimo porażki elblążanie mogli być zadowoleni ze swojej postawy w tym spotkaniu. Początek sezonu w ich wykonaniu jest bardzo obiecujący.

Kolejny mecz drużyna Jacka Będzikowskiego rozegra już w najbliższy poniedziałek i także w Elblągu. Ich rywalem będzie sam mistrz Polski, zwycięzca Ligi Mistrzów, trzecia drużyna świata, czyli Vive Tauron Kielce. Spotkanie w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135 rozpocznie się o godz. 18.30.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo

Meble Wójcik Elbląg 24:29 Orlen Wisła Płock

Sprawdź relację live »

Pozostałe mecze 1. kolejki: Azoty Puławy — Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 34:24 (21:8), Stal Mielec — MMTS Kwidzyn 22:28 (12:12), Chrobry Głogów — Gwardia Opole 23:28 (12:15), Górnik Zabrze — Zagłębie Lubin 31:23 (12:12).

Opinie o meczu: Piotr Przybecki (trener Wisły), Jacek Będzikowski (trener Mebli Wójcik), Adam Wiśniewski (Wisła) i Daniel Żółtak (Meble Wójcik)