środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Podłączyli prąd na lewo, nie mieli nawet licznika. Wpadli przez... serwis społecznościowy

2016-11-09 18:22:44 (ost. akt: 2016-11-09 18:27:57)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Nigdy nie podpisali umowy z dostawcą energii, nie mieli nawet licznika. Pewna rodzina w Tolkmicku od kilku lat korzystała z prądu "na lewo." Wpadli... po wpisie o zwarciu instalacji elektrycznej na jednym z serwisów społecznościowych

Pracownicy firmy energetycznej poinformowali policjantów o przypuszczeniu kradzieży energii elektrycznej w jednym z domów na terenie Tolkmicka. Policjanci ustalili, że prąd faktycznie pobierany jest nielegalnie – co więcej, ustalili także, że wcześniej omal nie doszło w tym domu do pożaru z uwagi na zwarcie instalacji elektrycznej. A przecież właściciele nie mieli umowy na dostawy prądu.

Okazało się, że we wskazanym domu nie było nawet licznika energii elektrycznej, a całe zasilanie domu było podłączone nielegalnie. Funkcjonariusze ustalili także, że dom również był ogrzewany elektrycznymi grzejnikami. Zamieszkująca tam rodzina nigdy nie posiadała umowy zawartej z dostawcą energii, ani nie czyniła starań, by ją zawrzeć, a mieszkanie zamieszkuje już od kilku lat.
Policjanci zabezpieczyli dokumentację zdjęciową z ogólnodostępnego serwisu społecznościowego, na którym podejrzani o kradzież zamieścili zdjęcia wnętrza domu. Widać na nich włączone oświetlenie, działający telewizor, a także świecącą się choinkę.

- Natknęliśmy się także na wpis na profilu społecznościowym, w którym jeden z domowników informował o niewielkim pożarze, do którego doszło w domu w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej – mówi policjant operacyjny pionu przestępczości gospodarczej. – Instalacji elektrycznej, w której... nie powinien płynąć prąd.

Za kradzież energii elektrycznej może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
opr. rk

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. q1 #2109689 | 178.37.*.* 9 lis 2016 22:00

    Do pudła złodziejskie mendy! Przez takich uczciwi ludzie płacą większe rachunki.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz