środa, 25 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Odszedł Łukasz Schab. Jago postawa w walce z białaczką była przykładem i nadzieją dla innych chorych

2017-03-06 08:42:25 (ost. akt: 2017-03-06 10:35:33)
Łukasz Schab

Łukasz Schab

Autor zdjęcia: arch. prywatne

W niedzielę (5.03) zmarł Łukasz Schab z Pasłęka. Walczył z białaczką, a jego postawa była przykładem i nadzieją dla wielu chorych.

Łukasz Schab, 32 letni pasłęczanin, na białaczkę zachorował w marcu ubiegłego roku. Gdy okazało się, że do powrotu do zdrowia nie wystarczy chemioterapia i potrzebny jest przeszczep szpiku, w Pasłęku i Elblągu zorganizowano dla niego akcję szukania dawcy.

O akcji dla Łukasza przeczytasz tu: Tłumy pasłęczan na akcji

Na apel Łukasza o rejestrację w bazie dawców fundacji DKS odpowiedziało prawie pół tysiąca osób. Łukasz również znalazł swojego bliźniaka genetycznego, przeszedł przeszczep szpiku, który zakończył się powodzeniem. Niestety, później okazało się, że choroba dotarła do rdzenia.

Łukasz zmarł w niedzielę wieczorem. Jego postawa w walce z chorobą była przykładem dla wielu osób. W tak trudnych momentach swojego życia potrafił myśleć o innych chorych. Łukasz pozostanie w pamięci nie tylko przyjaciół, ale zwykłych osób, w naszej także.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na wtorek (7.03) o godz.11.45 w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku. Wystawienie ciała w kaplicy, na dwie godziny przed nabożeństwem.
Źródło: Dziennik Elbląski