Młodzi piłkarze SP 19 Elbląg w finale mistrzostw "podstawówek"

2017-04-10 12:20:21(ost. akt: 2017-04-10 12:42:52)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu wywalczyli awans do finałów mistrzostw województwa szkół podstawowych w piłce nożnej. To ich kolejny sukces w ostatnich dniach.
W Elblągu w poniedziałek (10.040 został rozegrany jeden z trzech turniejów półfinałowych mistrzostw województwa szkół podstawowych w piłce nożnej. O pierwsze dwa miejsca walczyły cztery drużyny reprezentujące: SP 19 Elbląg, SP w Łęczu, SP Lubawa i SP 1 Ostróda.

Elbląski półfinał wygrała "podstawówka" z Lubawy z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce zajęli uczniowie elbląskiej "dziewiętnastki" i to te dwie drużyny awansowały do finałowego turnieju.

To kolejny w ostatnich dniach sukces młodych piłkarzy z SP 19. W miniony piątek (07.04) wygrali finał wojewódzki turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku w kat. do 12 lat w Iławie. W nagrodę wystąpią w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w Warszawie na przełomie kwietnia i maja (więcej tutaj).