Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Enduro Man 2017. Czas na drugą konkurencję. W niedzielę biegi w Bażantarni

2017-09-01 07:00:00 (ost. akt: 2017-08-31 22:20:33)
Pierwsza konkurencja, pływanie, została rozegrana 20 sierpnia. Wyścig na dwóch dystansach ukończyło 30 zawodników

Pierwsza konkurencja, pływanie, została rozegrana 20 sierpnia. Wyścig na dwóch dystansach ukończyło 30 zawodników

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Ponad 130 osób zapisało się do drugiego etapu zawodów Enduro Man 2017, czyli biegów. Ta konkurencja odbędzie się już w najbliższą niedzielę (03.09) w parku Bażantarnia. Chętni będą się ścigali na czterech dystansach: 5, 10, 15 i 25 kilometrów.

Zobacz także: Enduro Man wystartował. Na początek był wyścig w rzece Elbląg [zdjęcia] Enduro Man wystartował. Na początek był wyścig w rzece Elbląg [zdjęcia] Na początek wystartowali miłośnicy pływania. Marcin Trudnowski i Weronika Glaubert wygrali wyścig pływacki w rzece Elbląg na 1500 metrów, który rozpoczął...
Enduro Man to zawody wymyślone przez miłośników triathlonu, czyli połączenia trzech dyscyplin: pływania, biegania i kolarstwa. W Elblągu organizowane są po raz piąty. Jednak po raz pierwszy organizatorzy postanowili, że nie będą rozgrywane w jeden weekend, a zostaną rozłożone w czasie. Takie rozwiązanie ma sprawić, że więcej osób zdecyduje się na udział w zawodach.

Zawody Enduro Man 2017 zainaugurował wyścig pływacki, który odbył się 20 sierpnia na rzece Elbląg. Tę konkurencję ukończyło 30 zawodników. Na dystansie 1500 metrów triumfowali Marcin Trudnowski i Weronika Glaubert, a na dystansie o połowę krótszym najszybszy był Przemysław Kryszyłowicz.

Teraz nadchodzi czas kolejny etap Enduro Mana. W najbliższą niedzielę (03.09) zaplanowano rywalizację biegaczy w elbląskiej Bażantarni. Udział zgłosiło ponad 130 osób.
— Upowszechnianie biegania jako podstawowej formy aktywności fizycznej, promocja Elbląga i Wysoczyzny Elbląskiej oraz promowanie aktywności fizycznej, to główne cele, jakie przyświecają tym zawodom — informują organizatorzy ze Stowarzyszenia ElAktywni.

Biegacze mają do wyboru jeden z czterech dystansów: 5, 10, 15 i 25 kilometrów. Zaplanowano również wyścig fun dla dzieci i rodziców na 200 metrów. Zawody rozpoczną się o godz. 10 i potrwają około czterech godzin.

Ostatnia konkurencja Enduro Man, czyli wyścig kolarski, zostanie rozegrany 10 września (niedziela) w centrum Elbląga. Uczestnicy będą się ścigali na dystansie 20 kilometrów. Chętni mogą się zgłaszać do 4 września do godz. 23.59 (więcej informacji na stronie organizatora zawodów www.elaktywni.pl). Do tej pory zgłosiło się 20 zawodników.
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB