Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Przekop Mierzei Wiślanej. Porozmawiają o kanale na antenie TVP Gdańsk

2018-02-17 09:31:18 (ost. akt: 2018-02-17 09:58:49)
Wizualizacja kanału żeglugowego, który ma powstać w Nowym Świecie na Mierzei Wiślanej

Wizualizacja kanału żeglugowego, który ma powstać w Nowym Świecie na Mierzei Wiślanej

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Budowa kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej będzie tematem programu Pomorze Samorządowe, który zostanie wyemitowany na żywo 26 lutego na antenie TVP Gdańsk. Program będzie realizowany z Elbląga, a wśród gości zaproszonych do udziału jest minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Zobacz także: W Tolkmicku rozmawiali o przekopie Mierzei Wiślanej W Tolkmicku rozmawiali o przekopie Mierzei Wiślanej To już pewne, że kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną zostanie wybudowany w Nowym Świecie (gmina Sztutowo). O wyborze tej lokalizacji poinformował w...
Zobacz także: To tutaj przekopią Mierzeję Wiślaną. Z wizytą w Nowym Świecie [zdjęcia] To tutaj przekopią Mierzeję Wiślaną. Z wizytą w Nowym Świecie [zdjęcia] Nowy Świat - to właśnie w tym miejscu ma zostać wybudowany kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej, z którym wielkie nadzieje wiąże Elbląg i nie tylko. Od...
Pomorze Samorządowe to cykliczny program realizowany na żywo i emitowany na antenie Telewizji Gdańsk w każdy poniedziałek o godz.19.15.
— W programie mówimy o sprawach dotyczących mieszkańców Pomorza, o tym jakie mają problemy i jak działają lokalne samorządy. Program ma charakter debaty, do której zapraszani są przedstawiciele samorządów, politycy, działacze oraz mieszkańcy — informują jego realizatorzy.

Zaplanowany na 26 lutego odcinek poświęcony będzie budowie kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. O przekopie w programie będą rozmawiali: elbląski poseł Jerzy Wilk, prezydent Elbląga Witold Wróblewski, burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz, wójt gminy Sztutowo Jakub Farinade, burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat. Realizatorzy programu czekają na potwierdzenie udziału ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka oraz przedstawiciela Platformy Obywatelskiej.

Odcinek będzie realizowany w Elblągu w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. św. Ducha 3-4. Jego emisja na antenie TVP Gdańsk rozpocznie się o godz. 19.15.

Przypomnijmy: kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną ma powstać w Nowym Świecie (gm. Sztutowo). Ma mieć około 1 km długości i 5 metrów głębokości. Dzięki temu do portu w Elblągu będą mogły wpływać jednostki o zanurzeniu do 4 m, długości 100 m, szerokości - 20 m. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 880 mln zł. W listopadzie 2018 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na roboty budowlane. Przekop ma zostać wykonany do 2022 r.

W październiku ubiegłego roku minister Gróbarczyk poinformował, że kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej zostanie wybudowany w Nowym Świecie w gminie Sztutowo.
— Na pewno mamy duże nadzieje związane z przekopem. Sztutowo trochę zyska na tej inwestycji. Już zyskuje pod względem promocyjnym, bo więcej się mówi o naszej gminie — mówiła nam wtedy Renata Głąb, sekretarz gminy Sztutowo.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB