Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Roland wrócił na wolność, a także dwa łabędzie i myszołów [film, zdjęcia]

2018-04-15 16:00:38 (ost. akt: 2018-04-15 16:12:48)
Dwa łabędzie zostały wypuszczone na wolność w rezerwacie jeziora Druzno

Dwa łabędzie zostały wypuszczone na wolność w rezerwacie jeziora Druzno

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W środku zimy wylądował na podwórku przy ul. Brzeskiej w Elblągu i nie miał siły ponownie wzbić się w powietrze. Trafił do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach. Tutaj bocian Roland doszedł do siebie. W sobotę został wypuszczony na wolność. Podobnie jak tego samego dnia dwa łabędzie i jeden myszołów.

Zobacz także: Bocian w środku zimy wylądował na podwórku... Niecodzienny gość na ul. Brzeskiej [film, zdjęcia] Bocian w środku zimy wylądował na podwórku... Niecodzienny gość na ul. Brzeskiej [film, zdjęcia] Takiego gościa chyba się nie spodziewali. Mieszkańcy ul. Brzeskiej w sobotę na swoim podwórku mogli podziwiać spacerującego... bociana. Ptak nie miał siły...
Roland to bocian, który w środku zimy, pod koniec stycznia tego roku, wylądował na ul. Brzeskiej w Elblągu. Był jednak w tak kiepskim stanie, że nie miał siły ponownie wzbić się w powietrze. Mieszkańcy, którzy zaopiekowali się ptakiem, wezwali na pomoc fachowców z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.

Roland, bo tak ochrzczono bociana (od imienia mężczyzny, który wezwał pomoc do ptaka), spędził w ośrodku prawie trzy miesiące. W tym czasie doszedł do sił, a w minioną sobotę (14.04), po zaobrączkowaniu, został wypuszczony na wolność.

Zobacz także: Dzikie zwierzęta czują się tu jak w domu. Zobacz zdjęcia z ośrodka w Jelonkach Dzikie zwierzęta czują się tu jak w domu. Zobacz zdjęcia z ośrodka w Jelonkach Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach (gmina Rychliki) to miejsce niezwykłe. Tu puszczyki rezydują razem z myszołowami, a sarny przechadzają...
Także wczoraj ośrodek opuściły dwa łabędzie i jeden myszołów. Łabędzie trafiły do ośrodka z Młynar i Elbląga. W sobotę dołączył do innych łabędzi w rezerwacie jeziora Druzno.
— Jeżeli chodzi o myszołowa, to trafił do nas zimą. Był wychudzony, nie dawał sobie rady. Teraz już odkarmiony mógł wrócić na wolność — mówi Anna Kamińska, która założyła Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach (gm. Rychliki).

Wszystkie ptaki przed wypuszczeniem na wolność zostały zaobrączkowane. Dzięki temu być może uda się ustalić ich dalsze losy. Pani Ania jest przekonana, że poradzą sobie na wolności.
— Tylko w tym roku na wolność wróciło już kilkanaście zwierząt, które znalazły pomoc w naszym ośrodku: wiewiórki, jeże, bociany — wylicza pani Ania. — Mieliśmy kiedyś taki przypadek, że wypuściliśmy na wolność bielika. Mieliśmy wątpliwości, czy to zrobić, bo miał uszkodzony szpon. Dostaliśmy później sygnał zwrotny, że radzi sobie bardzo dobrze, żyje.

Obecnie w ośrodku w Jelonkach opiekę ma ponad 80 zwierząt. W sobotę (14.04) do tego grona dołączył dzik, który został sprowadzony z Czech do Polski. Ma jednak olbrzymie problemy adaptacyjne i zwrócono się o pomoc do ośrodka.Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. O piękna Pani #2485017 | 81.15.*.* 15 kwi 2018 20:52

  Gdyby PANI w błękitnej bluzeczce tak mnie trzymała wcale bym się nie trzepał tylko na to czekał.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bene #2485013 | 87.205.*.* 15 kwi 2018 20:46

  To dobrze, że jeszcze są tacy ludzie. Oby ich było jak najwięcej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Warmia #2484904 | 178.235.*.* 15 kwi 2018 18:08

  Moje wielkie uznanie dla pracy tej placówki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Piotr #2484873 | 188.146.*.* 15 kwi 2018 16:57

  Brawo dobrzy ludzie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz