Niedziela, 21 lipca 2019. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Ekspres Reporterów: to elbląskie anioły. Reportaż o "Oddam obiad" w TVP2

2018-11-07 07:24:30 (ost. akt: 2018-11-07 07:49:47)
Od lewej: Radosław Apanowicz, Marta Apanowicz, Nel Cybulska, Ania Michalska, Dorota Brzozowska i Jacek Brzozowski

Od lewej: Radosław Apanowicz, Marta Apanowicz, Nel Cybulska, Ania Michalska, Dorota Brzozowska i Jacek Brzozowski

Autor zdjęcia: Jakub Sawicki

Coraz głośnie jest o działającej w Elblągu grupie "Oddam obiad", która z pomocą dociera do głodnych i potrzebujących. Kilka osób rozwozi nie tylko posiłki, ale także ubrania i sprzęt domowy. O ich działalności teraz mogła usłyszeć cała Polska. We wtorek reportaż o ich działalności wyemitowany został w Magazynie Ekspresu Reporterów w TVP2.

Telewizyjny reportaż o grupie "Oddam obiad - Elbląg", która powstała na portalu społecznościowym Facebook, został wyemitowany we wtorek (7.11) wieczorem. Mogliśmy poznać głównych bohaterów tej grupy, m.in. małżeństwo Apanowiczów: Martę i Radosława. Reporterzy Magazynu Ekspresu Reportów wraz z grupą odwiedzili również osoby, którym grupa pomaga na co dzień zupełnie za darmo.

— Chcemy stworzyć taką brygadę aniołów elbląskich. Osoby wyznaczone na stanowisko anioła objęłyby nadzorem konkretne rodziny — mówi w reportażu Radosław Apanowicz, który na co dzień jest policjantem.

— Państwo Marta i Radosław Apanowiczowie. To oni wymyślili tę akcję elbląskich aniołów. To są niesamowici ludzie, bo oni to robię po prostu dla potrzeby działalności, oni nie są zawodowo z tym związani. Pan Radosław jest policjantem, pani Marta zajmuje się marketingiem — podsumował reportaż Michał Olszański, prowadzący Magazyn Ekspresu Reporterów. — Autor reportażu zapytał, czy będą mieli energię, by kontynuować swoje dzieło. Odpowiedzieli: ależ oczywiście. Mało tego, coraz bardziej profesjonalizują swoje działanie. W tej chwili już zakładają stowarzyszenie (...). Super pomysł, możemy Wam tylko pogratulować.

Zobacz także: GOTUJĄ LUDZIOM OBIADY, LEPSZY LOS I NIOSĄ NADZIEJĘ GOTUJĄ LUDZIOM OBIADY,
LEPSZY LOS I NIOSĄ NADZIEJĘ ELBLĄG\\\ Marta nie chciała wyrzucać jedzenia i wpadła na pomysł, by podzielić się nim. Tak powstała grupa „Oddam obiad”, która z pomocą dociera do głodnych...
Przypomnijmy, że o grupie "Oddam obiad Elbląg" pisaliśmy we wrześniu tego roku. A wszystko zaczęło się od spaghetti alla carbonara. Marta Apanowicz przyznaje, że gotuje niezbyt dobrze, ale tamtym razem makaron wyszedł jej, że aż palce lizać.
— Było go jednak tak dużo..., prawie połowa obiadu została. Pomyślałam, że gdybym chciała w Elblągu oddać to jedzenie, to nie ma odpowiedniego miejsca do tego. Może gdyby była jakaś grupa na Facebooku i tam to ogłosić? — wspomina Marta. — Mąż wtedy powiedział: to weź i ją załóż. Chwyciłam więc telefon, weszłam na Facebooka i tak powstała grupa „Oddam obiad”.

O co w tym chodzi? Po prostu ludzie ludziom gotują nie tylko obiady, ale także, a może przede wszystkim, dobry los. Grupa działa od marca i przez niespełna pół roku nakarmiła wielu elblążan i nie tylko, bo teraz ich wsparcie wykracza poza Elbląg. Czasem jadą naprawdę daleko, by dostarczyć zebraną żywność potrzebującym.

Reportaż Magazynu Ekspresu Reportów o grupie "Oddam obiad Elbląg" można obejrzeć na stronie internetowej programu tutaj

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #2618490 | 212.160.*.* 7 lis 2018 08:01

    oglądałem, brawo dla nich, super ludzie, wolny czas poświęcają innym

    ! - + odpowiedz na ten komentarz