Miał 19 lat, gdy w mieszkaniu w centrum Elbląga zabił dr Aleksandrę Gabrysiak i jej córkę. Zbigniew B. został skazany za to na karę śmierci, ale uniknął stryczka. Wyrok zmieniono mu na dożywocie. Teraz, po 25-letnim pobycie za kratkami, chce wyjść na wolność. I to chyba bardzo, bo złożył już trzy wnioski o warunkowe zwolnienie.
Zbigniew B. ma dzisiaj 44 lata. Wyrok dożywocia odsiaduje w więzieniu w Sztumie oddalonym od Elbląga o około 40 kilometrów. Miał 19 lat, gdy w mieszkaniu przy ul. 1 Maja, zabił nożem elbląską lekarkę Aleksandrę Gabrysiak i jej przybraną córkę, Marysię.— Skazany trzykrotnie w latach 2017-2018 wnosił o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności. Żaden z tych wniosków nie został uwzględniony przez Sąd Okręgowy w Gdańsku Wydział Penitencjarny — informuje sędzia Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!