Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Morze zabrało, morze oddało. Odnalazł się "słupek Kaczyńskiego". Mamy zdjęcia!

2018-11-29 07:29:07 (ost. akt: 2018-11-29 08:24:32)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Odnalazł się zaginiony tak zwany "słupek Kaczyńskiego", który prezes Prawa i Sprawiedliwości osobiście wkopywał na plaży niedaleko Sztutowa, gdzie ma powstać kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej.

16 października tego roku prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz poseł PiS Jerzy Wilk z Elbląga zakopali ostatni słupek geodezyjny, wyznaczający granicę kanału żeglugowego, jaki ma zostać wybudowany na Mierzei Wiślanej.

— Można powiedzieć, że udało się. Kiedy budowa się rozpocznie, to będzie można powiedzieć, że klamka zapadła, że ten kanał powstanie, że problem, z którym Elbląg żyje od chwili, kiedy powrócił do Polski, będzie rozwiązany. Elbląg powinien być portem, portem uzupełniającym wobec portu gdańskiego i gdyńskiego, ale portem znaczącym. To z całą pewnością przyczyni się do jego rozwoju gospodarczego i całego regionu — mówił między innymi prezes Kaczyński.

Zobacz także: Dlaczego Pomorskie nie chce przekopu Mierzei Wiślanej? Dlaczego Pomorskie nie chce przekopu Mierzei Wiślanej? Pod koniec tego miesiąca ma zostać wydana decyzja środowiskowa dla budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Później jeszcze "tylko" pozwolenie na budowę,...
Pod koniec października okazało się jednak, że wkopany na plaży słupek... zniknął. Jego los pozostawał niewyjaśniony aż do tego tygodnia. Został odnaleziony przez pracowników Urzędu Morskiego na brzegu - prawdopodobnie morze najpierw zabrało słupek, a teraz oddało.

Słupek jest przechowywany w placówce Urzędu Morskiego w Sztutowie. Odwiedziliśmy teren, na którym ma zostać wybudowany kanał żeglugowy. W lesie można spotkać robotników, którzy prowadzą badania geologiczne i ferromagnetyczne, które mają wykazać, czy w ziemi nie znajdują się metalowe obiekty, które mogłyby utrudniać kopanie, pogłębianie.

O kanale na Mierzei Wiślanej ostatnio znowu zrobiło się głośniej w związku z incydentem z udziałem Rosji i Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej.
— Po sytuacji w Cieśninie Kerczeńskiej może trochę więcej Polaków zrozumie, jak bardzo ważna jest decyzja rządu PiS o przekopie Mierzei Wiślanej — uważa poseł Jerzy Wilk (PiS) z Elbląga (więcej: tutaj).

Do końca tego miesiąca ma zostać wydana decyzja środowiskowa dla budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną. Jak się dowiedzieliśmy, na publikację dokumentu trzeba jeszcze trochę poczekać.

Budowa kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej to jedna ze sztandarowych obietnic rządu PiS. Wiadomo, że ma powstać w nieistniejącej dzisiaj miejscowości Nowy Świat, na terenie gminy Sztutowo. Ma mieć około 1 km długości i 5 metrów głębokości. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 880 mln zł. Jego budowa ma się zakończyć do 2022 r.

http://m.wm.pl/2018/10/n/dsc7145-1-501548.jpg

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Elizabeth Swanson #2715907 | 23.235.*.* 13 kwi 2019 03:58

  Are You In Need Of A Private Or Business Loans At 2% Rate For Various Purposes? If Yes; Contact us: opploansLLC@gmail.com Website: https://opploansllc.wixsite.com/website *Full Name:_________ *Address:_________ *Tell:_________ *loan amount:_________ *Loan duration:_________ *Country:_________ *Purpose of loan:_________ *Monthly Income:__________ *Occupation________ __ *Next of kin:_________ *Email :_________ Best regards Managements Contact us: opploansLLC@gmail.com Website: https://opploansllc.wixsite.com/website

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wf2 #2637649 | 83.23.*.* 5 gru 2018 16:29

  Do Polityk-twoj pan i wlasciciel.Smieciem i Cwelem to jestes ty

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zbych #2635888 | 83.23.*.* 2 gru 2018 18:39

  Warto by ten dzień uczcić dając w przyszłym roku dzień wolny od pracy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kvithyll Frank #2634643 | 105.112.*.* 30 lis 2018 13:50

  Czy masz jakieś trudności finansowe? JEŚLI TAK! Skontaktuj się z Kvithyll Finance and Mortgages Limited® Dla małych i dużych pożyczek. Oferujemy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych, aby zaspokoić Twoje potrzeby finansowe, takie jak Pożyczka Indywidualna, Pożyczka Konsolidacyjna, Venture Capital, Pożyczka Biznesowa, Kredyt na Edukację, Pożyczka Domowa przy niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail: kvithyllfinance@gmail.com Twoja satysfakcja i sukces finansowy to nasz cel, a Twoja współpraca z nami będzie dobrym doświadczeniem. WhatsApp: +17816567138 kredyt jest otwarty dla wszystkich bez względu na narodowość. E-mail: kvithyllfinance@gmail.com

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Polityk-twoj pan i wlasciciel #2633999 | 89.228.*.* 29 lis 2018 16:19

  Huj mu w dupe razem z tym slupkiem i calym smieciem ludzkim ktory glosowal na pis

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (28)