O odpadach, które trafiły do jednej z podelbląskich miejscowości pisaliśmy w lutym tego roku. W sprawie cały czas jest prowadzone śledztwo, a jednym z jego efektów jest to, że dziś (16.12) zaczęło się wywożenie śmieci. Zostaną one zutylizowane, a koszt utylizacji pokryje strona brytyjska. Jak mówią policjanci to również efekt współpracy z Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska.
Odpady trafiły do Polski nielegalnie, pod pozorem przeznaczenia ich do recyklingu. Zgodnie z ustaleniami pochodzą one z Anglii. Postępowanie mające na celu ustalenie winnego tej sytuacji wciąż trwa. Sprawa ma charakter śledztwa i jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu, przy współpracy ze służbą celną oraz służbami środowiskowymi z Polski, oraz z Wielkiej Brytanii.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!