Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023 i dobre występy elblążan. Jak wypadli Przemysław Zamojski, Przemysław Korsak i Sandra Kruk?

2023-06-27 15:19:53(ost. akt: 2023-06-27 15:46:17)
Z bardzo dobrej strony na jeziorze w Kryspinowie pokazał się Przemysław Korsak (UKS Silvant Kajak Elbląg)

Autor zdjęcia: Polski Związek Kajakowy/Polish Canoe Federation

Trwają Igrzyska Europejskie Kraków - Małopolska 2023. W walkach o medale w reprezentacji Polski startowało dwóch elblążan Zamojski i Korsak i to z dobrym powodzeniem. Niestety, swojego występu do udanych nie zaliczy Sandra Kruk.

Przemysław Zamojski z medalem brązowym

Reprezentacja Polski w koszykówce mężczyzn 3x3 z Przemysławem Zamojskim (Handball Elbląg) wywalczyła brązowy medal. Oprócz elblążanina w naszej reprezentacji występowali: Adrian Bogucki, Szymon Rduch oraz Mateusz Szlachetka.

Przed Igrzyskami Europejskimi w gronie do medali zaliczani byli biało-czerwoni i nie zawiedli. W drodze do podium rozegrali sześć spotkań. W grupie przegrali z Niemcami 20:21, wygrali z Estonią 21:17 i pokonali Serbię 20:18, kwalifikując się do dalszej fazy rozgrywek.

W 1/4 finału zwyciężyli Izrael 21:13. W półfinale przegrali z Łotwą 19:21, a w meczu o brązowy medal zrewanżowali się Niemcom i wygrali 20:18. W spotkaniu o złoty medal Łotwa pokonała Belgię 21:18.

Przemysław Korsak tuż za podium

Z bardzo dobrej strony na jeziorze w Kryspinowie pokazał się Przemysław Korsak (UKS Silvant Kajak Elbląg). Podopieczny trenera Wojciecha Załuskiego startując w k-1 na dystansie 500 metrów, po przebrnięciu wyścigów eliminacyjnych oraz półfinału, wywalczył sobie miejsce wśród najlepszych kajakarzy Europy.

W finale zajął czwarte miejsce. Ten wynik to dobry prognostyk przed sierpniowymi mistrzostwami świata, które odbędą się w Duisburgu (Niemcy). Elblążanin ma tam powalczyć o nominacje na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Wyniki finału w K-1 500 m
1. Adam Varga (Węgry) - 1:36,212 min
2. Fernando Pinenta (Portugalia) - 1:37,358
3. Marko Dragosavlijević (Serbia) - 1:37,806
4. Przemysław Korsak (Polska) - 1:38,824

Porażka Sandry Kruk

W Nowym Targu odbywają się zmagania pięściarek i pięściarzy, nie tylko o medale, ale także i o przepustki na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Awans ten w każdej kategorii wagowej wywalczą półfinaliści. Niestety, to nie dotyczy już 33-letniej Sandry Kruk. Była pięściarka UKS Kontry Elbląg (obecnie niezrzeszona), boksując w kategorii wagowej 60 kg w 1/8 finału, przegrała jednogłośnie na punkty z 27-letnią Agnes Alexinsson (Szwecja). Czterech sędziów tę walkę punktowało 30:27 i jeden 29:28.