Silvant Handball pokonał MKS Handball Czersk i nadal lideruje w tabeli [ZDJĘCIA]

2023-10-10 15:36:41(ost. akt: 2023-10-10 15:41:37)
Silvant pewnie pokonał Handball Czersk różnicą 14 bramek

2 LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH: Elbląscy szczypiorniści nie zwalniają tempa. W drugim meczu o mistrzowskie punkty pewnie pokonali reprezentanta woj. pomorskiego MKS Handball Czersk 29:15 i nadal liderują w tabeli.
• Silvant Handball Elbląg — MKS Handball Czersk 29:15 (12:9)

SILVANT: Plak, Szaro — Nowakowski 7, Ściesiński 5, Solecki 4, Sparzak 2, Heyda 2, Załuski 2, Spicha 2, Kurowski 1, Robak 1, Laskowski 1, Lewandowski 1, Baszkiewicz 1, Bąkowski, Kopeć, kary: 8 min

Najwięcej dla MKS: Kocikowski 5, Łoński 4, Linda 2, kary: 12 min

Po rocznej przerwie znów kibice elbląscy mogli oglądać mecz w wykonaniu drużyn męskich. Tym razem w hali MOS przy ul. Kościuszki stawiło się blisko 500 osób, a ci, co przyszli nie żałowali czasu, bo zobaczyli dobrze grających podopiecznych duetu trenerskiego Malandy - Kupiec, a ponadto komplet punktów pozostał w Elblągu.

Pojedynek rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy. Po dwóch golach z rzędu Adama Nowakowskiego na tablicy wyników pokazał się rezultat 2:0. Za chwilę goście doprowadzili do remisu 2:2. W 7 min ze strzału Adama Załuskiego ponownie wygrywali gospodarze. Dwie min później był to już ostatni remis w tym spotkaniu. Od tego momentu inicjatywę w pełni przejęli piłkarze ręczni z Elbląga i po 20 min gry wygrywali 10:5.

Ambitnie grający zawodnicy z Czerska nie dawali za wygraną i w 25 min przegrywali już tylko 9:11. Tuż przed przerwą Szymon Heyda zdobył gola dla Silvanta i po 30 min gry prowadzili miejscowi 12:9.

Po przerwie cały czas gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Na kwadrans przed końcem wygrywali 21:11, a na pięć minut przed zakończeniem pojedynku 25:15.

W ostatnich minutach poszli za ciosem, strzelili jeszcze cztery gole z rzędu i ostatecznie wygrali 29:15. Po tych dwóch spotkaniach Silvant Handball jest liderem.

Kolejny mecz elblążanie zagrają na wyjeździe z BSMS Bartoszyce i są zdecydowanym faworytem.

• Pozostałe wyniki: Krajna Nakło — BSNS Bartoszyce 37:23 (18:12), SMS ZPRP III Kwidzyn — SPR Wybrzeże II Gdańsk 47:17 (21:8), SPR Wybrzeże I Gdańsk — SMS ZPRP II Kwidzyn 30:32 (17:17). Pauzowali Czarni Olecko.