Rolnicy zablokują drogę S7. We wtorek i środę wystąpią utrudnienia w ruchu

2024-02-16 15:23:04(ost. akt: 2024-02-16 15:26:48)
W związku z zaplanowanym na obwodnicy Elbląga protestem rolników, który rozpocznie się w najbliższy wtorek - 20 lutego 2024 o godzinie 10.00 i trwać będzie całą dobę, czyli do środy 21 lutego 2024 do godziny 10.00, w Elblągu i na drogach dojazdowych wystąpią utrudnienia w ruchu i zmiany w jego organizacji.
Zgromadzenie odbywać się będzie na węźle Elbląg Południe, na drodze krajowej S7. W związku z tym odcinek drogi krajowej S7 między węzłem Elbląg Wschód a węzłem Elbląg Zachód będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów (z wyłączeniem służb ratunkowych). Ruch pojazdów będzie odbywał się wytyczonymi przez policję objazdami przez miasto. Z pewnością będzie to powodować utrudnienia w ruchu. Prosimy kierowców o stosowanie się do zaleceń służb i tymczasowych oznaczeń. Jeżeli jest to możliwe, to apelujemy o unikanie w te dni podróży.

Osoby, które tego dnia będą przemieszczały się po Elblągu, prosimy o wcześniejsze rozplanowanie podróży i wzięcie pod uwagę przewidywanych utrudnień w ruchu, związanych z koniecznością zmiany trasy, zwiększoną ilością pojazdów przejeżdżających przez miasto, jak i możliwymi opóźnieniami w kursowaniu komunikacji miejskiej. W przypadku, gdy mamy stawić się w danym miejscu na określoną godzinę, np. wizyta u lekarza, warto wyjechać odpowiednio wcześnie. To samo dotyczy wyjazdów poza miasto — szczególnie drogą S7 w kierunku Gdańska i Warszawy, gdzie również w innych miejscowościach zaplanowane są w tych dniach protesty. Prosimy mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności oraz o bieżące śledzenie komunikatów medialnych zarówno w skali miasta, jak i kraju.