Paweł Rodziewicz, kandydat na prezydenta Elbląga przedstawił swój program wyborczy

2024-02-22 19:46:19(ost. akt: 2024-02-22 22:40:02)
— Jeżeli głosy wyborców zadecydują o tym, że zostanę prezydentem Elbląga, to będę uważał się za urzędnika, który ma określony zakres obowiązków i będę starał się wykonywać je jak najlepiej — mówi Paweł Rodziewicz

— Jeżeli głosy wyborców zadecydują o tym, że zostanę prezydentem Elbląga, to będę uważał się za urzędnika, który ma określony zakres obowiązków i będę starał się wykonywać je jak najlepiej — mówi Paweł Rodziewicz

Autor zdjęcia: EG

Paweł Rodziewicz, miejski rzecznik konsumentów chce zawalczyć o fotel prezydenta Elbląga. Właśnie przedstawił swój program wyborczy. Korekta rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, ulgi dla lokalnych przedsiębiorców, zwiększenie liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach czy budowa utwardzonego pasa startowego na elbląskim lotnisku to tylko niektóre z długiej listy jego obietnic wyborczych.
— Nie mam zamiaru wspierać żadnego z moich kontrkandydatów. Gdybym był przekonany, że którykolwiek z pozostałych kandydatów na prezydenta Elbląga będzie w stanie w dostateczny sposób zadbać o dobro mieszkańców Elbląga, to natychmiast zrezygnowałbym z kandydowania — mówił we wtorek 22 lutego Paweł Rodziewicz, rozpoczynając prezentowanie swojego programu wyborczego.

Dodał, że nie czuje się politykiem i nie chciałby być tak postrzegany.

— Jeżeli głosy wyborców zadecydują o tym, że zostanę prezydentem Elbląga, to będę uważał się za urzędnika, który ma określony zakres obowiązków i będę starał się wykonywać je jak najlepiej — podkreślił.

Paweł Rodziewicz wyjaśnił, że podstawą jego programu wyborczego była dokładna analiza problemów Elbląga. Podkreślił, że jego program powstał przy pomocy wyjątkowych ludzi, którzy od lat działają na rzecz Elbląga i regionu.

Zaznaczył, że jego komitet wyborczy jest najbardziej niezależnym komitetem spośród wszystkich zgłoszonych.

— Nie mówię tylko o niezależności partyjnej, ale też o niezależności od różnego rodzaju środowisk i nacisków o charakterze towarzysko-ekonomicznym, które mogą hamować rozwój naszego miasta, ponieważ każda decyzja, która będzie podejmowana zależnie od tych nacisków, będzie decyzją szkodliwą dla Elbląga. Naszym miastem powinni kierować ludzie niezależni — wyjaśnił Paweł Rodziewicz.

W programie wyborczym Pawła Rodziewcza znajdziemy między innymi pomysł utworzenia Rad Dzielnic, zapowiedź utworzenia aplikacji umożliwiającej obsługę interesantów w Urzędzie Miejskim bez kolejek i zmiany regulaminu funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego. Paweł Rodziewicz obiecuje też dostosować transport miejski do faktycznych potrzeb mieszkańców i korektę rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, remonty torowisk, zwiększenie liczby parkingów i miejsc postojowych oraz bezpłatne parkingi wokół placówek medycznych.
Fot. EG

W jego programie wyborczym znajdziemy też zapowiedź likwidacji baraków na Skrzydlatej i umieszczenie rodzin z dziećmi w mieszkaniach socjalnych, zwiększenie liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach w ramach powoływania dodatkowych placówek w obiektach miejskich.

Paweł Rodziewicz w swoim programie wyborczym umieścił też obietnicę wykorzystania możliwości kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną na potrzeby rozwoju turystyki wodnej, rozbudowę systemu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, ograniczenie wycinki drzew, nasadzenia drzew na terenie Starego Miasta, darmowe przejazdy komunikacją miejską dla zwierząt domowych, restrukturyzację spółek miejskich i renegocjację niekorzystnej umowy z firmą Energa w zakresie cen ciepła dla elblążan, budowę utwardzonego pasa startowego na elbląskim lotnisku oraz ulgi podatkowe dla lokalnych przedsiębiorców.
Fot. EG

Na listach wyborczych komitetu Pawła Rodziewicza "Nowy Elbląg" znaleźli się między innymi: obecna radna Monika Dwojakowska, nauczyciel i wykładowca akademicki Radosław Dąbkowski, elbląski społecznik Artur Pytliński, nauczyciel i dziennikarz Łukasz Pacholski, zarządzająca Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w Elblągu Monika Kozieja oraz architekt i były wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego Zbigniew Kuśmierz.

Komitet Wyborczy Pawła Rodziewicza nie zdradził jeszcze, z jakich dokładnie miejsc i okręgów będą startować kandydaci do Rady Miejskiej w Elblągu. Nie wiemy też, ilu dokładnie kandydatów wystawi i czy będzie to komplet skradający się z 35 osób.