Rzeka Elbląg coraz groźniejsza. Zobacz zdjęcia z Elbląga i Nowakowa

2017-10-30 10:25:53(ost. akt: 2017-10-30 11:21:20)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Ulica Panieńska w Elblągu została zamknięta dla ruchu około godz. 10. Trwa rozkładanie kolejnych zapór przeciwpowodziowych oraz worków z piaskiem. W podelbląskim Nowakowie dyrekcja szkoły postanowiła skrócić lekcje.

Poziom wody w rzece Elbląg wciąż rośnie. Przed godz. 10 wynosił 634 cm, stan alarmowy został przekroczony o ponad 20 cm. Ulica Panieńska została zamknięta dla ruchu na czas rozkładania zapór przeciwpowodziowych. Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu pomagają w napełnianiu worków z piaskiem.

Trudna sytuacja panuje także w Nowakowie. Dla ruchu został zamknięty most pontonowy. Woda z rzeki podeszła już do pierwszych domów. Lekcje w Publicznej Szkole Podstawowej im. Państwowej Straży Pożarnej w Nowakowie zostały dziś skrócone i potrwają do godziny 12.
— Rzeczywiście, warunki pogodowe mocno wpłynęły na dzisiejszą absencję uczniów: dzieci jest w szkole niedużo. Wody przybyło na tyle, że koniecznym stało się zamknięcie mostu pontonowego w Nowakowie. Można tu dojechać jedynie od strony Bielnika. Zadecydowaliśmy, że lekcje potrwają dziś do południa, do godziny 12. Jednak będzie czynna świetlica i oczywiście część dzieci, które korzystają z tej formy zajęć będą mogły zostać w szkole. Normalnie zjedzą także obiad. Cały czas jestem w kontakcie ze służbami i na bieżąco monitoruję sytuację przeciwpowodziową: wiem, że sytuacja już się nieco stabilizuje. Liczymy na to, że wiatr w końcu osłabnie – mówi Grażyna Gałązka, dyrektor szkoły.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kuki58wau #2365355 | 93.105.*.* 2 lis 2017 04:59

    Nasze miasto i powiat nie dostało ani grosza na to by zabezpieczyć przed powodzią, a to dlatego,ze nikt nie przedstawił planu takiego zabezpieczenia,co robi miasto w tej sprawie i inne służby, biorą tylko kasę dla siebie?wybory niebawem,,,zapamiętamy. To....

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Kebiz #2363330 | 88.156.*.* 30 paź 2017 13:31

    Przekopcie mierzeję, będziecie mieli 10 cofek roczni !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)