Sobota, 13 sierpnia 2022. imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ślubowanie pierwszaków z ZST. "Ten strój zobowiązuje" [zdjęcia]

2017-11-14 15:45:11 (ost. akt: 2017-11-14 15:53:38)

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Przyszły rok będzie dla tej szkoły szczególny, bo będzie świętowała 60-lecie. Wczoraj ponad 100 uczniów z klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu złożyło uroczyste ślubowanie. Wśród nich także ci z tzw. klas mundurowych.


Uroczyste ślubowanie uczniów z czterech klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Grottgera w Elblągu odbyło się we wtorek (14.11) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wśród przyszłych techników budownictwa i architektury krajobrazu było także kilkadziesiąt osób, które wybrały kształcenie w tzw. klasie mundurowej.

— Kiedy pierwszy raz zobaczyłam siebie w tym mundurze, to trochę się przeraziłam. To nie przelewki: ten strój zobowiązuje. Ale jestem bardzo ciekawa, jak poradzę sobie na tym kierunku nauczania. Mam nadzieję, że kolejne lata w szkole miną przyjemnie i bezproblemowo — mówiła Ania, która razem z koleżankami i kolegami złożyła we wtorek uroczyste ślubowanie.

Zespół Szkół Technicznych został utworzony w 1958 r. W przyszłym roku placówka będzie obchodziła jubileusz 60-lecia. Mimo upływu lat i zmieniających się kierunków nauczania szkoła jest wierna tzw. kształceniu dualnemu, umożliwiającemu zdobycie wiedzy teoretycznej oraz praktyki zawodowej.
— Dzięki temu uczniowie i absolwenci naszej szkoły zyskują ważne kompetencje zawodowe, które zapewniają elastyczność na rynku edukacyjnym oraz rynku pracy, a przede wszystkim zwiększają konkurencyjność wśród młodych ludzi — mówi Hanna Mierzejewska, dyrektor ZST w Elblągu.

Jak mówią pedagodzy, oferta edukacyjna ZST jest dostosowana do potrzeb lokalnego rynku pracy.
— Z obserwacji rynku pracy wynika, że jest obecnie zapotrzebowanie na specjalistów w zawodach oferowanych w naszej szkole. Specyfika rynku pracy stwarza konieczność kształcenia zawodowego. Połączenie teorii z praktyką powoduje, że uczniowie efektywnie wykorzystują swoje umiejętności w codziennej pracy. Są pożądanymi pracownikami, a pracodawcy bardzo chwalą naszych uczniów za wysoki poziom wiedzy fachowej oraz praktyczne przygotowanie do przyszłej prac — podkreśla Aleksandra Kuczmarska, nauczyciel w ZST. — Zespół Szkół Technicznych jest także placówką, która ściśle współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. W murach uczelni nasi uczniowie realizują zajęcia z przedmiotów chemicznych, fizyki, matematyki i budowlanych przedmiotów zawodowych w profesjonalnych laboratoriach uczelni. Podczas zajęć doskonalą m. in. praktyczne umiejętności zakresu wykonywania np. analiz chemicznych.

A dobre praktyki dają też dobre rezultaty.
— Efektami naszej wspólnej pracy są m.in. nagroda prezydenta Elbląga za działalność oświatową, stypendyści, sportowcy, którzy osiągają sukcesy, laureaci konkursów i olimpiad wojewódzkich i ogólnopolskich konkursy, a także dobre wyniki, które nasi uczniowie osiągają na egzaminach maturalnych i tych potwierdzających kwalifikacje w zawodach.

W tym roku szkolnym wiele dumy i radości ZST przyniosła Mirela Mickiewicz. Uczennica III klasy szkoły przy ul. Grottgera w połowie października odebrała w Warszawie stypendium premier Beaty Szydło za bardzo wysokie efekty w nauce i za działalność wolontariacką.
— Mirela na koniec ubiegłego roku miała średnią ocen 5,65— opowiada Hanna Mierzejewska. — Cieszę się, że teraz kolejni uczniowie wybrali kształcenie w ZST, a składając dziś ślubowanie stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej.
as

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mundur w Budowlane??? #2374795 | 193.46.*.* 15 lis 2017 11:57

    Mundur w Budowlance???a w Chemiku Ekonomiku, Energetyku????

    odpowiedz na ten komentarz