Oddaj krew i wygraj

2019-11-19 09:00:00(ost. akt: 2019-11-19 07:56:49)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

22.11 obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. Warto wziąć w nich udział nie tylko dlatego, że liczy się każda oddana kropla. W piątek strach przed igłą przyćmią wspaniałe atrakcje, które będą na was czekały.
O Małgorzacie, prowadzącej fanpage RCKiK Elbląg – SpoKREWniony Elbląg, pisaliśmy dla was tutaj. Kto czytał, ten wie, że ta dziewczyna ma głowę pełną pomysłów, które wykorzystuje, by zmotywować jak największą liczbę elblążan do oddawania krwi. Małgorzata nie zawodzi i tym razem.

– Wpadłam na pomysł, aby połączyć akcję krwiodawstwa z rejestracją potencjalnych dawców szpiku i z losowaniem nagród. Według mnie krwiodawcy zasługują na docenienie, w związku z tym jakiś czas temu zaczęło się wysyłanie zapytań, próśb i pism do firm z Elbląga, które zechciałyby podarować bony i vouchery na rzecz akcji dla osób, które przyjdą 22.11.2019r oddać krew. Ku mojemu zdziwieniu odzew był ogromny. Zaczęli odzywać się właściciele, którzy z przyjemnością zaangażowali się w akcję. Ponadto zapraszamy do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć i spróbowania przygotowanego przez nas ciasta. Nie zabraknie pozytywnych emocji i śmiechu.

Do Elbląga prosto z Białegostoku przyjedzie ekipa z Poltransplant, która zajmie się rejestrowaniem chętnych do bazy dawców szpiku. Ilość pozyskanych nagród przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, więc loteria przysporzy wielu wrażeń. – Ludzie o tym mówią, cieszą się i nie mogą się doczekać. W końcu ktoś doceni ich bezinteresowność. Jestem pewna, że przyszliby mimo to, ale będzie to dla nich miła niespodzianka. Zależy mi na tym, by ludzie chcieli oddawać krew i przestali się bać. Tylko dzięki takiej atmosferze można pokazać, że Elbląg pod tym względem jest jedyny w swoim rodzaju. Totalnie wyjątkowi dawcy, pielęgniarki i najlepsza atmosfera, która powoduje, że dawcy wracają – mówi Małgorzata.

Na obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa, podczas których będziecie mogli zarejestrować się w bazie dawców szpiku i wygrać cenne nagrody, zapraszamy w piątek 22.11 w godzinach 9 – 14 do Terenowego Oddziału RCKiK w Elblągu przy ulicy Bema 80.

Nadesłane

kk