Posłanka chce pomóc mieszkańcom Nowakowa

2021-04-06 12:00:00(ost. akt: 2021-04-08 08:26:17)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Mieszkańcy Nowakowa protestują przeciw budowie mostu i drogi dojazdowej we wsi. Inwestycja jest związana z budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Na pomoc ruszyła także posłanka Monika Falej.
Przypomnijmy: Mieszkańcy Nowakowa napisali list protestacyjny, w którym nie zgadzają się z budową mostu w wyznaczonym na to miejscu. „W przypadku realizacji inwestycji, zgodnie z aktualnym projektem, nastąpi znaczny wzrost natężenia ruchu komunikacyjnego, co znacząco negatywnie wpłynie na warunki i jakość życia okolicznych mieszkańców, ze względu na bezpośredniość drogi do budynków mieszkalnych. Istotnym problemem jest także znaczna utrata wartości nieruchomości, które znajdują się w pobliżu planowanej do przebudowy drogi” - piszą. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Dziś, posłanka Monika Falej wysłała interpelację w tej sprawie do ministra rozwoju, pracy i technologii. Jak pisze posłanka, mieszkańcy podkreślają, że inwestycja nie była z nimi konsultowana i chcą zmienić projekt i poprowadzić zaplanowaną drogę w wariancie alternatywnym, który od wielu lat był uwzględniany w planach gminy,a który nie został wzięty pod uwagę w pracach nad procedowanym przedsięwzięciem.

Posłanka zadała ministrowi szereg pytań. Pyta między innymi o to na jakim etapie znajduje się postępowanie odwoławcze od decyzji wojewody pomorskiego, czy przewiduje się podjęcie zmian projektu i czy zostaną przeprowadzone konsultacje?

Jaka będzie odpowiedź ministra? Do tematu wrócimy.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jacek #3063966 | 83.23.*.* 6 kwi 2021 21:34

    Nie budować a pontonowy zlikwidować Niech jeżdzą przez Bielnik

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz