Nowe pojemniki na nakrętki w gminie Milejewo

2021-08-26 13:30:43(ost. akt: 2021-08-26 13:39:04)
Nowe pojemniki pojawiły się w Milejewie i Kamienniku Wielkim

Nowe pojemniki pojawiły się w Milejewie i Kamienniku Wielkim

Autor zdjęcia: Krzysztof Szumała, wójt gminy Milejewo

Zbieramy, wrzucamy, pomagamy — tak w skrócie można podsumować akcję zbierania nakrętek i wrzucania ich do specjalnie przeznaczonych do tego pojemników. Akcja łączy promowanie postaw proekologicznych i wspieranie osób w potrzebie. Gdzie pojawiły się nowe pojemniki?
Ostatnio informowaliśmy o pojemnikach, które pojawiły się w Elblągu. A dziś wójt gminy Milejewo Krzysztof Szumała informuje, że serca na nakrętki znalazły swoje miejsce w Milejewie i Kamienniku Wielkim.

— Pojemniki zostały zakupione ze środków gminy Milejewo. Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek zostanie przekazany na pomoc osobom potrzebującym, wybranym przez mieszkańców tych miejscowości — przekazuje Krzysztof Szumała.

Pojemniki znajdują się już w Hucie Żuławskiej i Zalesiu — te ustawione zostały z inicjatywy i środków finansowych mieszkańców.

— Każdy, kto wrzuci do pojemników zebrane przez siebie nakrętki, oprócz pomocy osobom potrzebującym przyczynia się również do ochrony środowiska. Plastikowe nakrętki przerabiane są w procesie recyklingu na granulat, z którego następnie powstają, m.in. wiadra budowlane, doniczki, czy łopatki — przypomina wójt gminy Milejewo.