W Elblągu będą nowe mieszkania

2021-11-29 15:24:01(ost. akt: 2021-11-29 14:25:26)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

W Elblągu wybudowane zostaną kolejne wielorodzinne budynki mieszkalne. Wszystko za sprawą kilkumilionowego grantu, który udało się pozyskać. Ile mieszkań przybędzie?
W pierwszym etapie wybudowanych zostanie 60 mieszkań, a docelowo na działce przy ulicy Wiejskiej powstaną dwa bliźniacze budynki wielorodzinne i w sumie 120 mieszkań 2- i 3-pokojowych o metrażach od 41,78 do 62,68 metra kw. Co ważne, w każdym z budynków mieszkania na parterze będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Cały plan zakłada również zagospodarowanie terenu, czyli utworzenie m.in. miejsc postojowych i placu zabaw dla dzieci.

Realizacja zadania jest możliwa dzięki wsparciu z Funduszu Dopłat. Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało bowiem grant w wysokości 5 mln 851 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizację pierwszego etapu budowy. Elbląski samorząd wystąpił również z wnioskiem o udzielenie wsparcia w wysokości 1 mln 980 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na realizację drugiego etapu inwestycji.

— Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest właśnie na etapie poszukiwania wykonawcy budowy pierwszego budynku. Pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione z uwagi na zbyt wysokie ceny ofert. Mam nadzieję jednak, że wkrótce uda się wyłonić wykonawcę i przystąpić do realizacji inwestycji — mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Za to już wiosną — przypomnijmy — ruszyć na elbląskiej Wyspie Spichrzów ruszyć ma budowa nowoczesnego biurowca. Porta Mare, który powstanie w ramach Programu Fabryka, ma przyczynić się do rozwoju gospodarczego miasta. Biurowiec zlokalizowany na nabrzeżu przy ul. Warszawskiej będzie oferował ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych wysokiej klasy biur oraz powierzchnie handlowo-usługowe i przestrzeń pod działalność aparthoteli.