Elżbieta Banasiewicz pyta o plany miasta dotyczące byłego hotelu Stadion

2022-04-06 08:03:00(ost. akt: 2022-04-06 23:44:26)
Były hotel Stadion

Były hotel Stadion

Autor zdjęcia: W-MUW

Pytania o były hotel Stadion powracają jak bumerang. Tym razem temat przyszłości obiektu podjęła radna Elżbieta Banasiewicz. Jaką odpowiedź otrzymała od władz miasta?

Radna pyta


Rodzice dzieci trenujących w Concordii, zwracają uwagę na fakt, iż ich pociechy przebierają się w nieogrzewanych pomieszczeniach. Z powodu braku zaplecza obok stadionu przy ul. Krakusa, pomysł sprzedania budynku, który mógłby służyć temu celowi, wydaje się irracjonalny. Miasto naraża młodych sportowców na brak odpowiedniego zaplecza socjalnego, a obiekt nadający się do tej roli jest dostępny. Wystarczy jedynie dobrej woli — czytamy w interpelacji złożonej przez radną.
Co dalej z hotelem Stadion — pyta radna Elżbieta Banasiewicz
Fot. UM Elbląg
Co dalej z hotelem Stadion — pyta radna Elżbieta Banasiewicz

Elżbieta Banasiewicz przy okazji pyta o to, jakie plany władze miasta mają wobec budynku i gruntów w pobliżu ul. Krakusa. Chce też rozstrzygnąć wątpliwości związane z rzekomą informacją, dotyczącą klubu Concordia, który starał się wyremontować przedmiotowy obiekt na własny koszt — wykonał remont instalacji elektrycznej i hydraulicznej.

Niejednoznaczna odpowiedź miasta


W odpowiedzi udzielonej przez Antoniego Czyżyka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu nie odnajdujemy jednoznacznej informacji na temat planów miasta co do obiektu hotelowego przy ul. Brzeskiej. Wyjaśnia on jednak, że obecnie pierwsza kondygnacja budynku została przeznaczona na zakwaterowanie uchodźców z Ukrainy. Dodaje przy tym, że pomieszczenia na parterze nie nadają się do użytkowania w wyniku działalności poprzedniego dzierżawcy tego budynku — M.M. K.S. Concordia Elbląg.

W piśmie można odnaleźć też informację, że potrzeby młodych piłkarzy, korzystających ze stadionu przy ul. Krakusa zabezpiecza budynek biurowo-socjalny zlokalizowany w pobliżu obiektu hotelowego przy ul. Brzeskiej 41.

Na temat przyszłości obiektu hotelowego przy ul. Brzeskiej — przypomnijmy — wypowiedział się już 21 marca Witold Wróblewski.

– W tej chwil zaadaptowaliśmy pomieszczenia na potrzeby uchodźców, ale temat sprzedaży powróci. Cały ten teren, ma być przeznaczony pod zabudowę mieszkaniowo-hotelową, tak jak to się stało na działce przy ul. Hetmańskiej – Tysiąclecia. Hotel przy ul. Brzeskiej od 2018 roku nie przyjął ani jednego chętnego, nie opłaca się inwestować w coś, co nie przyciąga klientów. Tu powinien powstać obiekt mieszkalny z funkcją hotelową, który będzie służył też miastu – mówił prezydent Elbląga.


Jak teraz wygląda hotel Stadion? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. EGON #3097018 | 91.228.*.* 7 kwi 2022 08:44

    Może jeszcze pod koniec urzędowania nieudacznika da się parę groszy ze sprzedaży przytulić.

    odpowiedz na ten komentarz