Politycy Solidarnej Polski z wizytą w OSP Krzewsk [ZDJĘCIA]

2022-08-02 11:45:43(ost. akt: 2022-08-02 12:16:04)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Fundusz Sprawiedliwości wspiera wszystkie jednostki w Polsce, które uczestniczą w krajowym systemie ratownictwa gaśniczego i ratują ludzkie życie.
Politycy Solidarnej Polski Tadeusz Cymański i Michał Gzowski w zastępstwie ministra sprawiedliwości, przyjechali do Krzewska (gmina Markusy, powiat elbląski), aby dokonać przeglądu sprzętu strażackiego, który został zakupiony m.in. dzięki wparciu ze wspomnianego funduszu.

Dorota Wasik, pani wójt gminy Markusy w imieniu mieszkańców i druhów OSP z gminy Markusy przekazała podziękowanie za współpracę z ministerstwem sprawiedliwości. M.in. dzięki wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości wszystkie sześć jednostek OSP z gminy Markusy może cieszyć się z nowych wozów lub sprzętu strażackiego.

— Jest to bardzo ważne, aby sprzęt posiadany przez strażaków był sprawny i zawsze gotowy do użycia — to zwiększa bezpieczeństwo każdego mieszkańca gminy Markusy i powiatu elbląskiego — powiedziała Dorota Wasiak. Pani wójt wyraziła też nadzieję na dalszą owocną współpracę z ministerstwem sprawiedliwości.